Wędkowanie w Minnesocie kajakiem lub kajakiem

W miarę zbliżania się jesiennego sezonu kolorystycznego nadszedł czas, aby zaplanować wyprawę kajakiem lub kajakiem w Minnesocie.

O tej porze roku – kiedy pluskwy i upał są już za nami – jest idealna do odkrywania nowych wód wśród ognistych klonów, złotych osiek i trzepotania skrzydeł kaczek i gęsi wędrujących nad naszymi głowami.

Krótkie wiosło, jednodniowa wycieczka lub nocleg są łatwe do wykonania dzięki systemowi Minnesoty „szlaki wodne”. Trasy te – odcinki ponad 30 różnych rzek – zostały nakreślone na mapach, które pokazują lokalizacje startowisk, kempingów, prywatnych kempingów i nie tylko. W rezultacie możesz wybrać długość i rodzaj wiosła, które chcesz. Mapy te są dostępne w większości biur DNR lub można je pobrać ze strony internetowej agencji.

Szlaki wodne istnieją w całym stanie i obejmują rzekę St. Croix na wschodzie, Czerwoną Rzekę Północy na zachodzie, Root na południowym wschodzie oraz Vermillion, St. Louis, Big Fork i Mississippi na północy. Nazwy i lokalizacje wyposażenie kanoe i kajaków można znaleźć na stronie internetowej DNR.

W rzeczywistości ci, którzy chcą łowić ryby w okolicach Minneapolis i St. Paul, mogą znaleźć pomocną listę sześciu popularnych jednodniowych wycieczek na stronie internetowej DNR. Obejmuje to wiosła na rzekach Cannon, St. Croix, Crow i Rum, a także dwie opcje rzeki Mississippi. Wymienione są również trzy wycieczki z noclegiem na rzekach St. Croix, Root i Zumbro.

Nigdy wcześniej nie łowiłeś rzeki z kanu lub kajaka?

Oto kilka podstawowych rad.

  1. Skup się na „rybnych” miejscach: Ryby nie są zainteresowane walką z silnym prądem lub przebywaniem na otwartych przestrzeniach, gdzie nie są chronione przed drapieżnikami. Rzucaj więc mniej do szybko płynącej otwartej wody, a więcej do obszarów, w których gromadzą się ryby – zatopione drzewa, kule korzeniowe wzdłuż linii brzegowych, poniżej stosów skalnych lub poniżej wysp.
  2. Rzuć się w górę rzeki w wiry: Ryby mają tendencję do gromadzenia się w obszarach o spokojnej wodzie, zwłaszcza w pobliżu szwów wiru, w których woda płynie zarówno w górę, jak i w dół. Ryby w wirach zwykle kierują się w górę rzeki i monitorują paszę, która płynie w dół rzeki. Zarzuć więc pod prąd i odzyskaj przynętę przez te obszary zasadzek.
  3. Wypróbuj różne przynęty: Popularne przynęty to woblery, miękkie tworzywa sztuczne i jigi zakończone minnowem lub nightcrawlerem, te ostatnie ważą od jednej czwartej do jednej ósmej uncji w zależności od prądu.

Skorzystaj z naszej interaktywnej mapy, aby znaleźć więcej miejsc do wędkowania i pływania łódką w Minnesocie.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *