Wędkowanie pod lodem

W końcu powoli wychodzimy z brutalnej zimy. Według niektórych szacunków na niektórych jeziorach w Pensylwanii wciąż jest 15 cali lodu. W rzeczywistości Mentored Youth Fishing Days w Pensylwanii, które odbyły się 22 marca i 5 kwietnia, zostały przełożone na 10 maja, aby umożliwić odwilż. Nie wiem jak ty, ale ja jestem gotowy na wędkowanie, które wymaga rzucania. Niedawne nieco wyższe temperatury otworzyły więcej wody w strumieniach i rzekach, a wędkarze ponownie badają możliwości połowów bez chat.

Ale woda pozostaje zimna. Nie muszę drętwieć ręką, żeby wiedzieć na pewno; nadal występują formacje lodowe. Olbrzymie sople lodu przyczepiają się do skalnych klifów. Czasami zabawne kształty powstają na zwisających gałęziach, gdy poziom wody zmienia się w ciągu nocy.

Niektóre formacje lodowe są bardziej frustrujące niż zabawne. Gdy temperatura spada poniżej zera, unikaj używania niektórych wielowłóknowych superline, takich jak warkocz lub Fireline. Zatrzymują one więcej wody i mogą szybciej doprowadzić do zablokowania prowadnic lodu. Jednak pomimo tego, że podczas ostatniej wyprawy używałem żyłki monofilamentowej, wciąż co trzy, cztery rzuty musiałem wyłamywać lód z przelotek.

Zamrożone przelotki wędki są twarde na żyłce. (Gra słów nie jest zamierzona.) Jeśli czujesz opór z powodu oblodzenia, monofilament, który już chce zapętlić się w zimnej wodzie, teraz próbuje się zwijać, tak jak ta sztuczka, gdy zeskrobujesz nożyczkami wstążki opakowania prezentu. Słyszałem o używaniu Chap Stick na prowadnicach w celu zmniejszenia oblodzenia. Zaryzykuję spierzchnięte usta i wypróbuję to następnym razem.

Woda może się otwierać, ale uważaj, aby nie wyruszyć na pozostałe półki lodowe. Bezpieczeństwo przede wszystkim. Najlepiej po prostu trzymać się z daleka. Bądź trochę bardziej cierpliwy. Łowię w innym rejonie. Może zniknie za tydzień lub dwa.


Może ci się spodobać również

Andy'ego Whitcomba

Andy’ego Whitcomba

Andy jest pisarzem outdoorowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org od 2011 roku. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów farmy w Oklahomie, teraz poluje na szczupaki, bassy małogębowe i steelheady w Pensylwanii. Po uzyskaniu tytułu licencjata z zoologii na OSU, pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań rybołówstwa w OSU w stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *