Wędkowanie kajakiem w Kalifornii

Wędkarstwo kajakowe w Kalifornii to wspaniała mieszana torba. Istnieją doskonałe możliwości dla ryb zimnowodnych, takich jak pstrąg, są też dobre miejsca dla gatunków ciepłowodnych. Pamiętaj, że Kalifornia jest stanem przybrzeżnym, więc stare sole mogą trafić na plażę. Oto kilka miejsc, w których wędkarze mogą łowić kajakiem w Kalifornii, a wiele innych pomiędzy nimi.

W północnej Kalifornii sprawdź jezioro Lewiston. Łowienie pstrąga jest doskonałe przez cały rok, a gorący punkt znajduje się poniżej zapory Trinity, gdzie cieki wpływają do jeziora Lewiston. Wokół jeziora znajdują się cztery kempingi, w których mieszczą się namioty i kampery.

W środkowej Kalifornii spróbuj South Lake we wschodnich Sierras, około czterech godzin od Los Angeles. Podczas gdy tęcze są mocno zarybione, są też pstrągi potokowe i potokowe. Minęło trochę czasu, odkąd zaryzykowano, więc są tak dzikie, jak to tylko możliwe. South Lake ma również program zarybiania trofeów, z rybami o wadze powyżej 10 funtów rocznie.

Jeśli słodka woda nie jest twoją rzeczą, udaj się do Ventura i udaj się do Parku Stanowego Wysp Normandzkich. Istnieje wiele przybrzeżnych wysp, na których łowi się żółtkogona, białego okonia morskiego, bonito, owcę i okonia perkalowego. Biwakowanie jest dozwolone w parku, więc spakuj namiot i zabierz ryby.

W Kalifornii znajdziesz wielu ludzi łowiących kajaki. Bezpieczeństwo wędkowania kajakiem jest ważne, więc uważaj na swoją pogodę, noś PFD, spakuj dużo wody i kremu przeciwsłonecznego i złap je. Jeśli nie wiesz, jak pływać kajakiem, idź z przyjacielem i spróbuj. Będziesz zadowolony, że to zrobiłeś.


Tom Keer

Tom Keer

Tom Keer to wielokrotnie nagradzany pisarz mieszkający na Cape Cod w stanie Massachusetts. Jest felietonistą Upland Almanac, pisarzem współpracującym dla magazynu Covey Rise, redaktorem współpracującym dla Fly Rod and Reel i Fly Fish America, a także blogerem programu Take Me Fishing prowadzonego przez Fundację Rekreacyjnych Łodzi i Wędkarstwa. Keer regularnie pisze do kilkunastu magazynów outdoorowych na tematy związane z wędkarstwem, polowaniem, pływaniem łódką i innymi zajęciami na świeżym powietrzu. Kiedy nie łowią, Keer i jego rodzina polują na ptaki górskie nad swoimi trzema seterami angielskimi. Jego pierwsza książka, Fly Fishers Guide to the New England Coast ukazała się w styczniu 2011 roku. Odwiedź go na www.tomkeer.com lub w www.thekeergroup.com.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *