Wędkowanie kajakiem to cicha jazda

Wędkarstwo morskie nabiera zupełnie nowego wymiaru dzięki kajakowi wędkarskiemu. Nie tylko możesz dostać się do miejsc, do których wcześniej nie można było dotrzeć łodzią lub butami, ale cicha jazda sprawia, że ​​są one idealne do zbliżenia się i osobistego.

Kajaki wędkarskie oferują wolność

Istnieją dwa rodzaje kajaków wędkarskich z twardym brodem. Pierwsza ma otwarty kokpit z jednym lub dwoma siedzeniami. Woda pozostaje poza łodzią. Jeśli się wywrócisz, nie martw się, po prostu pływaj swobodnie. Druga opcja to usiąść na górnym kajaku. Te łodzie przypominają luksusową deskę surfingową. Twoja waga utrzymuje Cię na łodzi, a woda opływa Twoje nogi podczas wiosłowania. Niektórzy lubią jeździć na szczytach podczas łowienia kajakiem na falach, co jest rodzajem kajakarstwa, ale równie łatwo można wiosłować przez bagna. Jeśli się spocisz, po prostu wyjdź z łodzi i zanurkuj w wodzie. Są takie proste.

Czy powiedziałeś, że nie wymaga konserwacji?

Wiele nowszych rekreacyjnych kajaków wędkarskich jest wykonanych z przetworzonego plastiku i polietylenu, aby zwiększyć sztywność i lekkość. Net-net są praktycznie bezobsługowe. Pranie tu czy tam usuwa z nich piasek i błoto. Przenośność jest królem i nigdy nie będziesz sapać i pykać, aby się odczepić. Długość kajaków determinuje jego wagę, ale większość z nich jest w klasie 40-50 funtów, łatwo ją zdjąć z dachu samochodu lub ściągnąć na brzeg. Nie rysują więcej niż kilka cali, więc wiosłowanie to pestka.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Bezpieczeństwo jest ważne, więc pamiętaj o założeniu niskoprofilowej kamizelki ratunkowej. Istnieje wiele, które są zaprojektowane tak, aby pomieścić aktywny ruch wymagany przez wioślarza. Spódnica w sprayu utrzymuje wodę z dala od łodzi. Wypróbuj przed zakupem, a możesz to zrobić w sklepie z wiosłami w pobliżu plaży. Wtedy po prostu dostajesz licencję i dodajesz wodę.


Tom Keer

Tom Keer

Tom Keer to wielokrotnie nagradzany pisarz mieszkający na Cape Cod w stanie Massachusetts. Jest felietonistą Upland Almanac, pisarzem współpracującym dla magazynu Covey Rise, redaktorem współpracującym dla Fly Rod and Reel i Fly Fish America oraz blogerem programu Take Me Fishing prowadzonego przez Fundację Rekreacyjnych Łodzi i Wędkarstwa. Keer regularnie pisze do kilkunastu magazynów outdoorowych na tematy związane z wędkarstwem, polowaniem, pływaniem łódką i innymi zajęciami na świeżym powietrzu. Kiedy nie łowią, Keer i jego rodzina polują na ptaki górskie nad swoimi trzema seterami angielskimi. Jego pierwsza książka, Fly Fishers Guide to the New England Coast ukazała się w styczniu 2011 roku. Odwiedź go na www.tomkeer.com lub w www.thekeergroup.com.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *