Wędkowanie i pływanie łodzią dla ptaków

Fundusze pochodzące z uzyskania licencji połowowej i rejestracji łodzi pomagają chronić nasze zasoby wodne dzięki projektom, które utrzymują naszą wodę w czystości, zarządzają zdrowymi populacjami ryb i kontrolują gatunki inwazyjne. Są też inne korzyści. Na przykład te zasoby wodne zapewniają również siedlisko do ochrony dzikiej przyrody, takiej jak ptaki. A obserwując ptaki, możesz po prostu poprawić swój sukces wędkarski.

Gdzie i jak łowić ryby przez obserwację ptaków

Powietrze. Podczas łowienia na dużych wodach, takich jak ocean, a nawet w dużych jeziorach, wędkarze od dawna wykorzystują stada ptaków nurkujących, takich jak rybitwy i mewy, jako latarnię morską dla dużych ławic ryb przynęty. Tam, gdzie jest wiele małych ryb, z pewnością pójdą za nimi większe. Aktywność orła i rybołowa może również informować o tym, że ryby znajdują się blisko powierzchni.

Woda. Pływające ptaki, takie jak nury, kormorany i nurogęsi, mogą nurkować i pływać pod wodą na zaskakujące odległości, ale nie chcą marnować energii; ryby są blisko. I odwrotnie, czasami aktywność ptaków w wodzie może przyciągać ryby. Na przykład stado gęsi bawiących się na płyciznach może przyciągać w dół rzeki labraksa, klenie potokowe i karpie, które są zainteresowane owadami wodnymi, które przeszkadzają i tęsknią.

Wybrzeże. Czapla modra brodząca wzdłuż brzegu może być tak częstym widokiem, że nie zwracamy na to większej uwagi. Jednak, jak wszystkie ptaki, ich wzrok jest niesamowity i są tam tylko wtedy, gdy jest jedzenie. Nawet jeśli tylko wygląda na to, że czapla ściga żaby, ich obecność może dać ci trop do rzucenia przynęty, oczywiście poza jej zasięgiem.

Ptaki są trochę jak przedsonarowe boje do oznaczania ryb. Zachowaj dystans, ale obserwuj, co robią i dlaczego. Po prostu możesz zdobyć wskazówkę wędkarską, której potrzebujesz.

Jakie ptaki obserwujesz, gdy łowisz ryby?


Andy Whitcomb

Andy Whitcomb

Andy jest pisarzem plenerowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata od 2011 roku napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów hodowlanych w Oklahomie, teraz goni szczupaki, bassy małogębowe i steelhead w Pensylwanii. Po zdobyciu licencjatu z zoologii na OSU pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań łowisk w OSU, stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *