Wędkowanie i pływanie łódką z moimi dziećmi na Alasce?

Alaska, największy i najbardziej wysunięty na północ stan Stanów Zjednoczonych, słynie z wielu rzeczy – w tym z niesamowitych połowów! Zapytaj dowolnego wędkarza o listę wiader wędkarskich, a Alaska się na niej znajdzie. Przy tak wielu sposobach łowienia ryb — i różnorodności gatunków — możesz już nigdy nie chcieć łowić nigdzie indziej!

Nasza rodzina pojechała na Alaskę autostradą ALCAN, drogą zbudowaną podczas II wojny światowej, łączącą Kanadę i Alaskę. Droga jest, delikatnie mówiąc, wyboista, ale sceneria zapiera dech w piersiach.

Jesteśmy wielkimi miłośnikami łososia — nawet dzieci są fanami! Tak więc oczywiście połowy łososia znajdowały się na szczycie naszej listy życzeń na Alasce. Kiedy wróciliśmy do domu, marzyliśmy o zamrażarce pełnej łososia, ale wiedzieliśmy, że przyjeżdżamy trochę późno w sezonie. Ale i tak mieliśmy szczęście!

Wyruszyliśmy z Seward na Alasce, około dwóch godzin od Anchorage z naszym czarterem z The Fish House, który znaleźliśmy na Take Me Fishing. Nasz kompetentny przewodnik Steve pomógł nam wyposażyć się w kamizelki ratunkowe dla dzieci i wędki dla całej rodziny. Był bardzo cierpliwy w stosunku do dzieci, co bardzo doceniłam. Zabranie czwórki małych dzieci na łódź na środku oceanu może być trochę onieśmielające, ale dał nam wszystkim dobrą lekcję, dzięki której poczuliśmy się pewniej w naszych umiejętnościach wędkarskich. Wkrótce wyruszyliśmy.

Mimo że złapaliśmy dopiero koniec sezonu, to był tu wspaniały rok dla łososia. Sezon na łososia na Alasce jest nieco złożony, ale jest tak fascynujący, więc dam ci krótką lekcję.

Na Alasce występuje pięć różnych gatunków łososia. Przybywając z oceanu, wszyscy płyną w górę rzeki do rzek Alaski. Rodzaj złowionego łososia zależy w dużej mierze od tego, kiedy wybierasz się na ryby.

Harmonogram łososia z Alaski

  • Koniec maja – początek lipca: King Salmon (jest to największy gatunek łososia, znany również jako chinook)
  • Czerwiec – koniec lipca: Sockeye Salmon (jest to łosoś najczęściej poławiany komercyjnie)
  • Połowa lipca – sierpień: Pink Salmon lub Chum (prawdopodobnie najmniej pożądany gatunek ze względu na smak)
  • lipiec – październik: Coho Salmon (jest to najnowszy gatunek biegający, znany również jako Silver)

Na Alasce jest też wiele innych niesamowitych gatunków do łowienia, takich jak halibut i kadzidło, ale my szukaliśmy łososia na tej wycieczce!

Wyruszyliśmy przez Resurrection Bay, aby znaleźć idealne miejsce do wędkowania. Osiedliliśmy się w pięknym, małym miejscu zwanym Emerald Cove, gdzie zaczęliśmy casting. Steve pokroił kawałki śledzia jako przynętę i zahaczył je dla nas. Po około 15 minutach cierpliwości Ethan, nasz czterolatek, zatoczył swojego srebrnego łososia #FirstCatch! Był taki podekscytowany i dumny!

Po naszym pierwszym połowu odwiedziły nas wielkie lwy morskie, które wypłoszyły wszystkie nasze ryby. To był bummer, ale złapaliśmy kilka małych rybek, które odrzuciliśmy. A co najważniejsze, na obiad zjedliśmy naszego wielkiego srebrnego łososia.

Dzieci świetnie się bawiły jeżdżąc po zatoce przez cały dzień, widząc dziką przyrodę i łowiąc ryby. To był idealny koniec naszego pobytu na Alasce. Świetnie się bawiliśmy, już planujemy wyprawę na ryby z powrotem na Alaskę następnego lata!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *