Wędkarstwo punktowe Dana: Gatunki docelowe

Źródło zdjęcia: Joe Sarmiento

Zastanawiasz się, co możesz złowić podczas wyprawy wędkarskiej Dana Point? Jeśli planujesz odwiedzić to miejsce w Orange County w Kalifornii, istnieje kilka różnych gatunków, które możesz wciągnąć.

Jeśli nie wiesz, gdzie łowić w pobliżu Dana Point, nie musisz się martwić. Dana Point to miejsce, które oferuje wiele możliwości wędkowania dla całej rodziny. Wypożycz kajak, zwoduj łódź, łowić ryby przy molo lub wybrać się na jedną z morskich wypraw wędkarskich z portu.

Wskazówki dotyczące wędkarstwa sportowego Dana Point

Co jest jednym z powodów, dla których wyprawy wędkarskie Dana Point są tak popularne? Wiele wędkarskich doświadczeń w porcie Dana Point obejmuje wizytę w pobliskich łóżkach wodorostów. Te łóżka wodorostów są domem dla obfitości życia morskiego, w tym przynęty, takiej jak sardynki i makrela.

To tylko kilka gatunków ryb, które można złowić podczas wyprawy wędkarskiej Dana Point, wraz ze wskazówkami, kiedy je znaleźć i czego użyć.

Które gatunki ryb wybrać?

Labraks biały

Jeśli chcesz złowić białego labraksa na łodzi wędkarskiej Dana Point, zaplanuj wyjazd wiosną lub latem. Labraksa białego można łowić wzdłuż wybrzeża w płytkiej wodzie, a także w pobliżu przybrzeżnych wysp. Żywe kalmary to jedna z najlepszych naturalnych przynęt dla tego gatunku, szczególnie w pierwszych miesiącach wiosennych. Kiedy nadejdzie lato, możesz spróbować użyć małej makreli jako przynęty.

Okoń piaskowy

Piaskowy okoń może być idealną rybą, aby dzieci uzależniły się od wędkowania, jeśli odwiedzasz południową Kalifornię. Gatunek ten waży średnio od jednego do trzech funtów i można go znaleźć w dużych ilościach w określonych porach roku. Jednym z najlepszych momentów na celowanie w okonia piaskowego jest lato, kiedy skupiają się w dużych szkołach na głębokości od około 60 do 100 stóp. Anchois i sardynki to najlepsze naturalne przynęty

Calico Bass

Calico bass jest gatunkiem niemigrującym, który najczęściej znajduje się w pobliżu łóżek wodorostów. Szczytowa aktywność żywieniowa zwykle ma miejsce w miesiącach wiosennych i letnich, kiedy perkale żywią się przynętami, jigami lub anchois. Ważną rzeczą do zapamiętania na temat perkalu jest to, że jest to gatunek wolno rosnący. Oznacza to, że mogą być podatne na przełowienie. Wędkarze nastawieni na ochronę przyrody często wolą ćwiczyć łapanie i wypuszczanie z samicami i większymi rybami.

żółtoogon

Żółtówka żółtoogonowa, zwana także kalifornijską, jest jedną z najbardziej poszukiwanych ryb pelagicznych w południowej Kalifornii ze względu na ich mocne biegi i doskonałą jakość potraw stołowych. Chociaż są rybami otwartymi, można je znaleźć w pobliżu wysp, wodorostów i raf od wczesnej wiosny do miesięcy letnich. Można je łowić na heavy metalowe jigi lub na naturalne przynęty, takie jak sardynki.

Ponieważ wiesz więcej o niektórych gatunkach, które można złowić podczas wyprawy wędkarskiej Dana Point, kup licencję wędkarską w Kalifornii i zaplanuj wycieczkę z rodziną.


Debbie Hanson

Debbie Hanson

Debbie Hanson to wielokrotnie nagradzana pisarka outdoorowa, orędowniczka wędkarstwa sportowego kobiet, rekordzistka świata IGFA i przewodnik po wodach słodkich mieszkająca na południowo-zachodniej Florydzie. Prace pisemne Hansona ukazały się w publikacjach takich jak Florida Game & Fish Magazine, BoatUS Magazine i USA Today Hunt & Fish. Aby dowiedzieć się więcej o jej pracy, odwiedź shefishes2.com lub śledź ją na Instagramie @shefishes2.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *