Wędkarstwo muchowe w Górach Skalistych w Kolorado

Spaceruj po lotnisku w Denver w lipcu i sierpniu, a Twoje szanse na zobaczenie wędkarzy wyruszających na wyprawę wędkarską są dobre. Ludzie z całego kraju przybywają do Denver, a następnie podróżują po całym stanie w poszukiwaniu pstrągów, pstrągów i innych pstrągów. Lipiec i sierpień to miesiące po spływie, a przepływy i włazy pokrywają się z letnimi wakacjami. Połączenie jest trudne do pokonania.

Niektórzy wędkarze zakładają bazę w różnych fajnych miastach lub w ich pobliżu. Uderzą w Breckenridge, Colorado Springs lub Steamboat, żeby wymienić tylko kilka, a potem rozgałęziają się stamtąd. Jestem fanem Steamboat, ponieważ jest to stare zachodnie miasto, które rozrosło się, aby wspierać cztery sezony wędkarstwa i polowań. Lato oznacza w szczególności łowienie ryb na rzekach Yampa i Elk.

Co kilka lat pływam na Roaring Fork lub rzece Kolorado. Są znakomici wyposażeni i przewodnicy, którzy dryfują na różnych odcinkach rzeki, a swoje decyzje opierają na przepływie wody, włazach i porze roku. Dryfuj rano, zrób sobie przerwę na kanapkę w południe i dryfuj po południu. Oprócz brązów, tęczy, nożowników i łuków zobaczysz najładniejsze części stanu.

Moją ulubioną opcją jest łowienie na spacer i brodzenie. Lubię Patelnię, Gunnison, Blue i Crystal Rivers. Raz łowiłem White River w Meeker i to była świetna zabawa. Najlepszy odcinek biegnie przez Ranczo KT. Karabiny, wybiegi, baseny i wiosenne strumienie toczą się w jeden zgrabny, siedmiomilowy odcinek. Jedna sąsiednia rodzina na ranczo prowadzi operację sianokosów, która schodzi do rzeki, a kiedy wieje gorący letni wiatr, do rzeki wpadają koniki polne. Nie trzeba dodawać, że pstrąg idzie na paszę.

Jeśli łowienie ryb w Twojej okolicy zwolniło lub szukasz przygody, sprawdź Kolorado. Nie będziesz rozczarowany. Jeśli chcesz zagłębić się w ten sport, sprawdź świetne wskazówki, jak zacząć wędkarstwo muchowe.


Może ci się spodobać również

Tom Keer

Tom Keer

Tom Keer to wielokrotnie nagradzany pisarz mieszkający na Cape Cod w stanie Massachusetts. Jest felietonistą Upland Almanac, pisarzem współpracującym dla magazynu Covey Rise, redaktorem współpracującym dla Fly Rod and Reel i Fly Fish America oraz blogerem programu Take Me Fishing prowadzonego przez Fundację Rekreacyjnych Łodzi i Wędkarstwa. Keer regularnie pisze do kilkunastu magazynów outdoorowych na tematy związane z wędkarstwem, polowaniem, pływaniem łódką i innymi zajęciami na świeżym powietrzu. Kiedy nie łowią, Keer i jego rodzina polują na ptaki górskie nad swoimi trzema seterami angielskimi. Jego pierwsza książka, Fly Fishers Guide to the New England Coast ukazała się w styczniu 2011 roku. Odwiedź go na www.tomkeer.com lub w www.thekeergroup.com.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *