Wędkarstwo muchowe (ulubione przynęty młodzieży)

Czy pamiętasz swoją ulubioną przynętę wędkarską jako dziecko?

Elitarny wędkarz BassMaster, Alton Jones, powiedział, że jego ulubioną przynętą w młodości była przynęta z powierzchni wody, Heddon Spook.

Przynęty Topwater są świetną przynętą dla dzieci ze względu na atrakcyjność wizualną. W przypadku większości zanurzonych przynęt pozostaje nam wyobrażanie sobie pracy i ruchu przynęty, dopóki nie wróci i nie złapiemy przelotnego spojrzenia. Z przynętą topwater zawsze wiesz, co robi. Drgaj lub odpoczywaj w odpowiednim momencie, a wynikająca z tego eksplozja od spodu przez bas z pewnością wzmocni tę akcję.

Ulubioną przynętą młodego Grega Hackneya była spinnerbait. W rzeczywistości, powiedział, „przez długi czas nie wiedziałem nawet, że istnieją inne przynęty. Rzucał nim przez cały rok i łapał wszystko.

Ta spinnerbait ma złożony wygląd, a charakterystyczne chybotanie ostrza pomaga młodym wędkarzom zorientować się, czy prędkość jest odpowiednia, czy też może wymaga szybkiego szarpnięcia, aby usunąć roślinność, która mogła splątać ostrze.

Dla wielu pierwszą przynętą był „gumowy” robak. Gerald Swindle rzucił czarnego, różowoogoniastego robaka. Bill Lowen użył zwykłego, fioletowego robaka z miękkiego plastiku; podczas gdy fioletowy robak Edwina Eversa miał biały ogon.

Robak gumowy wymaga odrobiny początkowej cierpliwości dziecka, ponieważ pracuje się powoli. Jednak szczególnie w lecie nie trzeba długo czekać, aby aktywnie karmić basy, aby przekonać się, że jest to luksusowy posiłek. Poza tym gumowe robaki to jedne z najfajniejszych rzeczy na świecie, a dzieci uwielbiają się nimi bawić.

Mój, na wypadek gdybyś się zastanawiał, był spinnerem Black Fury firmy Mepp. Było czarne, z wyjątkiem czerwonego koralika i złotych plamek na ostrzu i końcu ogona. W stawach hodowlanych w Oklahomie był to budujący pewność siebie 5-latka. Złapał bas, crappie i samogłów wszystkich rozmiarów.

O dziwo, musiałbym wyczerpać wiele innych możliwości, zanim rzuciłbym dziś jedną. Może nawet nie być w stanie znaleźć takiego w pudełku ze sprzętem. Och, Mepp’s Black Fury nadal będzie łowić ryby, ale wydaje się, że moja ulubiona kolekcja przynęt ewoluowała. Może nadszedł czas, aby zatoczyć koło i spróbować ponownie.

Czy nadal używasz swojej ulubionej przynęty jako dziecko?


Andy'ego Whitcomba

Andy’ego Whitcomba

Andy jest pisarzem outdoorowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org od 2011 roku. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów farmy w Oklahomie, teraz poluje na szczupaki, bassy małogębowe i steelheady w Pensylwanii. Po uzyskaniu tytułu licencjata z zoologii na OSU, pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań rybołówstwa w OSU w stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *