Wędkarstwo muchowe dla małych bassów

Bas małogębowy słynie z siły i walki. Nawet małe brązowe rybki zaskakują wielu wędkarzy, ponieważ przypominają znacznie większe ryby. A czy jest lepszy sposób na „podbicie” niż złapanie basu małogębowego na muchówkę? Jednak popełniłem kilka błędów na rzece Allegheny.

Techniki łowienia basowego

Pierwsze dwie wskazówki pochodzą z książki Lamara Underwooda „1001 Fishing Tips” podczas łowienia na muchę słonowodnych tarponów „Silver King”, ale można je również zastosować do łowienia na muchę bassów małogębowych, zwłaszcza w wolnej, przejrzystej i płytkiej wodzie.

  1. Zarzuć tam, gdzie ryba nie widzi muchy, ląduje na wodzie. A kiedy to robię, niezręczne uderzenie w wodę przez moją unoszącą się linkę muchową, dzięki częstej szczotki do chwytania much na moich plecach, też nie może pomóc.

  2. Odsuń muchę od ryby, a nie z paskiem, aby płynęła do ryby. Bass chce mieć wrażenie, że ofiara próbuje uciec.

  3. Zminimalizuj „okno decyzyjne”. W leniwej wodzie wirów rzeki moje ofiary na muchy otrzymywały wiele spojrzeń i tropów, ale rybom pozwolono zbyt długo badać muchę. Uderzenie reakcji mogło nastąpić częściej, gdybym szybciej zdarł muchę lub zaprezentował muchę do łowienia w szybciej płynącej wodzie, gdzie decyzja o trafieniu lub minięciu musi być podjęta szybciej.

Wędkowanie basów na muchę na małą przynętę

Muchy na drobnogębki nie muszą pasować do włazu jak u pstrąga. Muchy wielkości kęsa reprezentujące płotki, raki, pijawki lub koniki polne powinny załatwić sprawę, pod warunkiem, że zastosujesz ukradkową prezentację. A kiedy wybierasz się do walki z bassem małogębowym i dolnymi wiszącymi kończynami za pomocą wędki muchowej, upewnij się, że masz licencję wędkarską.

Czy odniosłeś sukces w łowieniu basów na muchę?


Może ci się spodobać również

Andy Whitcomb

Andy Whitcomb

Andy jest pisarzem plenerowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata od 2011 roku napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów hodowlanych w Oklahomie, teraz goni szczupaki, bassy małogębowe i steelhead w Pensylwanii. Po zdobyciu licencjatu z zoologii na OSU pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań łowisk w OSU, stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *