Wędkarstwo morskie na łódź lub brzeg

Wybór odpowiedniego sprzętu i sprzętu do łowienia w słonej wodzie jest poniekąd osobistym upodobaniem, ale duży wpływ ma to, co pojawia się na końcu linii. W szczyptę podczas wakacji w Południowej Karolinie kupiłem średniej wielkości kombinację spinningową z wstępnie załadowaną 12-funtową linką w dużym sklepie z pudełkami. Później tego samego dnia znalazłem się podłączony do bardzo dużego promienia. Przez półtorej godziny pojedynkowaliśmy się, a ten basowy sprzęt z dużymi ustami trzymał się zadziwiająco dobrze.

Wędkarstwo morskie do łowienia z łodzi
Jeśli planujesz trolling, rzucanie nie będzie stanowić większego problemu. Wystarczy uwolnić szpulę i wrzucić przynętę do wody. Te kołowrotki to prawdopodobnie mocno nastawione baitcastery, które mogą pomieścić dużo ciężkiej żyłki. Wędki są zwykle krótsze i bardziej wytrzymałe, aby poradzić sobie z takimi zwierzętami jak tuńczyk, marlin czy wahoo. Podobny sprzęt wędkarski sprawdzi się, jeśli planujesz zakotwiczyć i jigować lub zrzucić przynętę na rafę dla graników, bursztynów, a nawet rekinów.

Niektóre ryby mogą wymagać dłuższych rzutów i poruszania się łodzią, być może podążania za ławicami, na co mogą wskazywać stada żerujących ptaków, również goniących za przynętą. Bardziej korzystne mogą być tutaj dłuższe, „whippier” wędziska w połączeniu z ciężkimi kołowrotkami spinningowymi. Karmazyn, bas pręgowany lub tarpon mogą być celem tego rodzaju sprzętu wędkarskiego.

Wędkarstwo morskie do łowienia z brzegu
Jeśli łowisz z pomostu lub długiego pomostu, wspomniana powyżej wędka i kołowrotek będzie dobrym ogólnym połączeniem dla ryb takich jak czarny bęben i owczarek. Jeśli jednak łowisz z plaży, będziesz chciał wykonać bardzo dalekie rzuty. Wędka może mieć 12 stóp, z bardzo długim tyłem do ładowania i uruchamiania dźwigni.

Jeśli nie wiesz, jakiego gatunku się spodziewać, odwiedź miejscowych łowiących ryby, w których chcesz łowić. Sklep wędkarski w tym obszarze będzie również doskonałym źródłem informacji i prawdopodobnie będzie zawierał odpowiedni sprzęt do wędkowania w słonej wodzie i powinien być w stanie zacząć. Pamiętaj, aby sprawdzić wymagania dotyczące licencji połowowej w słonej wodzie dla swojego stanu.


Może ci się spodobać również

Andy Whitcomb

Andy Whitcomb

Andy jest pisarzem plenerowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata od 2011 roku napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów hodowlanych w Oklahomie, teraz goni szczupaki, bassy małogębowe i steelhead w Pensylwanii. Po zdobyciu licencjatu z zoologii na OSU pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań łowisk w OSU, stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *