Wędkarstwo morskie: Gunkholing

„Gunkholing” lub pływanie po płytkich wodach z szeroką gamą łodzi o płytkim zanurzeniu, to doskonały sposób na łowienie ryb w słonej wodzie. Aluminiowe skify, płaskie łodzie, łodzie o płytkim zanurzeniu i kajaki rybackie to popularne kadłuby, które mogą dostać się do najwęższych wód.

Oto niektóre z najlepszych miejsc, w których można znaleźć ryby morskie i łodzie, które mogą do nich dotrzeć!

Wędkarstwo płaskie: Ryby na mieszkaniach są płochliwe. W tropikach żyją rekiny cytrynowe, a na wschodnim wybrzeżu żyją żarłacze białe. Dodaj do mieszanki ptaki drapieżne, takie jak rybołowy i orły, a wydaje się, że każdy chce zjeść rybę na mieszkaniach. Cienka woda może być albo idealnie czysta, albo może być mętna przy pewnej pogodzie. Płaskie łodzie, które zapewniają uniesienie pokładu rzutowego, oznaczają lepszą widoczność, platformy do kijków pomagają kapitanom zmniejszyć hałas silnika, a kajaki zapewniają ciche podejście. Możesz zmoczyć kajak i przywiązać go do pasa.

Ujścia: Systemy rzeczne ze słoną wodą mogą stać się kościste, zwłaszcza na obszarach, na których występują duże pływy. Do gunkhole tutaj będziesz potrzebować łodzi, która może dostać się do płytkiej wody, ale ma też trochę wiązki i zmodyfikowaną vee do przecinania prądu. Aluminiowe skify, łodzie o płytkim zanurzeniu to świetne łodzie, a kajaki wędkarskie zapewniają ciche dryfowanie / wiosłowanie i można je przeciągnąć na brzeg lub do baru, aby chodzić.

Stawy solne: Gdy minie się wzburzoną powierzchnię otaczającą ujście stawu i minie falochron, słone stawy cichną. Znajdziesz kanały, bary, mielizny, a czasem skały. Aluminiowe skify i kajaki ułatwiają wodowanie na plaży, a płaskie łodzie i łodzie o płytkim zanurzeniu zapewniają dobrą widoczność i spokojną jazdę.

Niektóre z najbardziej ekscytujących połowów odbywają się w płytkiej wodzie. Czasami jest to wędkarstwo widokowe, a innym razem jest to woda podwodna. Przygotowując się do gunkholing, upewnij się, że twoja licencja wędkarska jest aktualna, wybierz odpowiednią łódź i chudnij! Będziesz zadowolony, że to zrobiłeś.


Może ci się spodobać również

Tom Keer

Tom Keer

Tom Keer to wielokrotnie nagradzany pisarz mieszkający na Cape Cod w stanie Massachusetts. Jest felietonistą Upland Almanac, pisarzem współpracującym dla magazynu Covey Rise, redaktorem współpracującym dla Fly Rod and Reel i Fly Fish America oraz blogerem programu Take Me Fishing prowadzonego przez Fundację Rekreacyjnych Łodzi i Wędkarstwa. Keer regularnie pisze do kilkunastu magazynów outdoorowych na tematy związane z wędkarstwem, polowaniem, pływaniem łódką i innymi zajęciami na świeżym powietrzu. Kiedy nie łowią, Keer i jego rodzina polują na ptaki górskie nad swoimi trzema seterami angielskimi. Jego pierwsza książka, Fly Fishers Guide to the New England Coast ukazała się w styczniu 2011 roku. Odwiedź go na www.tomkeer.com lub w www.thekeergroup.com.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *