Wędkarstwo basowe w zimnych wodach, porady ekspertów i techniki

Tylko dlatego, że teraz jest zimno, nie przechowuj sprzętu wędkarskiego do wiosny. Dostosowując swoje techniki, łowienie basów może być zaskakująco dobre zimą. W rzeczywistości, Tennessee Bassmaster Elite pro Brandon Colter uważa, że ​​ten wielki mały ustnik „ożywa w wieku 55 lat”.

Oto jak złapać okonia w zimnej wodzie:

Impas. Przełącz się na lżejszą linkę i wypróbuj mały przyrząd z przodu 6-calowego gumowego robaka. Staraj się utrzymywać kontakt z dnem i podskakuj powoli.

Jerkbait. Sztuczka polega na tym, aby zatrzymać ją między drganiami. Ciężko mi pozwolić, aby twarda przynęta po prostu siedziała w zawieszeniu przez 20 sekund między szarpnięciami. Aby pomóc zabić czas, gospodarz Bassmaster Mark Zona sugeruje „napisz do kogoś”. Zbuduj swoją pewność siebie w małym stawie, zanim spróbujesz tego na dużym jeziorze.

Łyżka do dżigowania. Działanie łyżki spływającej na dno działa w zimnej wodzie i trwa, nawet pod lodem, nawet jeśli konieczne może być zmniejszenie skali do mniejszych łyżek.

Zestaw do parasoli. O tej porze roku bas może być podkręcony i zawieszony. Tam, gdzie ten zestaw z wieloma przynętami jest legalny, pojawienie się ławicy ryb zanętowych trudno przepuścić nawet przez zimnego, dąsającego się basa.

Wobler bez warg. Rozerwij tę przynętę i pozwól jej sfrunąć na szczyt zanurzonej roślinności. Byłem zdumiony, jak szybko Bassmaster Elite Kevin VanDam złowiłem tę przynętę na jeziorze turniejowym, które zaledwie dzień wcześniej było pokryte lodem. Łowienie w zimnej wodzie to teraz jedyny raz, kiedy rzucam tą przynętą.

Gdy woda jest zimna, metabolizm basów spowalnia i nie muszą one tyle jeść. Generalnie jednak, jeśli zmienisz przynęty i zwolnisz, nadal możesz skusić bas do ciosów. Wyjątkiem jest łamiący logikę wobler bez warg, który działa zaskakująco szybko. Mimo że rok dobiega końca, upewnij się, że Twoja licencja wędkarska i rejestracja łodzi są aktualne. Zimne ugryzienie basu nadal nie pozwala mi odłożyć łodzi.


Może ci się spodobać również

Andy Whitcomb

Andy Whitcomb

Andy jest pisarzem plenerowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata od 2011 roku napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów hodowlanych w Oklahomie, teraz goni szczupaki, bassy małogębowe i steelhead w Pensylwanii. Po zdobyciu licencjatu z zoologii na OSU pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań łowisk w OSU, stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *