Wdzięczny za nasze ptaki

Co robiłeś podczas pandemii?

To pytanie, które prawdopodobnie będziemy słyszeć przez dziesięciolecia, a każdy z nas ma swoją własną, niepowtarzalną odpowiedź na to, jak znosiliśmy pozornie niekończące się miesiące izolacji społecznej.

Niektórzy stali się ekspertami w pieczeniu chleba z kwaśnego ciasta, inni oglądali namiętnie stare filmy i oczywiście wszyscy nauczyliśmy się prowadzić wideorozmowy z naszymi przyjaciółmi i krewnymi.

Ale jeśli czytasz ten artykuł, istnieje prawdopodobieństwo, że twoje ptaki na podwórku odegrały dużą rolę w twoim życiu podczas pandemii. Czując się przytłoczony wydarzeniami z ostatnich kilku lat, wielu z nas po prostu wycofało się do komfortu i spokoju własnego podwórka, aby odzyskać poczucie dobrego samopoczucia i pozory kontroli.

To ma sens. Ptaki są jak nasza osobista grupa wsparcia!

Ich zachowanie i piękno sprawiają nam radość, gdy trudno znaleźć gdzie indziej. Zapewniają bardzo potrzebne wytchnienie od codziennej monotonii i odwrócenie uwagi od niepokojących wydarzeń. I tworzą chwile prawdziwej ekscytacji, gdy zmieniające się pory roku przynoszą naszym karmicielom ciągle zmieniającą się obsadę postaci.

Może czas się zatrzymać i szczerze powiedzieć „dziękuję” naszym ptakom. To nie jest trudne, kilka prostych czynności może naprawdę pomóc uczynić świat lepszym miejscem dla ptaków, dzikiej przyrody i ludzi.

Przykładem prostego działania byłoby użycie tylko kawy z upraw w cieniu, przyjaznej ptakom. Trzy czwarte światowych plantacji kawy uprawia rośliny w bezpośrednim słońcu, po wykarczowaniu lasów, które ptaki i inne dzikie zwierzęta potrzebują pożywienia i schronienia. W przeciwieństwie do tego, plantacje kawy uprawiane w cieniu chronią baldachim lasu, co pomaga przetrwać zimę ponad 42 gatunkom wędrownych ptaków śpiewających w Ameryce Północnej. W ich szeregach znajdują się wilgi, pokrzewki i drozdy, które mogą odwiedzać nasze podwórka. Picie kawy… cóż za łatwy i przyjemny sposób podziękowania naszym ptakom!

Oto kilka dodatkowych sposobów na podziękowanie swoim ptakom 7 prostych czynności możesz pomóc.

Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z odcinkiem WBU Nature Centered Podcast, „Ptaki: róg obfitości radości”. Nasi zajmujący się rozrywką eksperci, John i Brian, opowiedzą o tym, jak jeszcze tej jesieni czerpać więcej radości, przyciągając najszerszą grupę postaci na swoje podwórko tej jesieni.

Post Thankful for Our Birds pojawił się najpierw na Wild Birds Unlimited.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *