Ważne przypomnienia o rejestracji łodzi w Kalifornii

Z ponad 800 milami linii brzegowej i tysiącami jezior, w Kalifornii istnieje wiele wspaniałych możliwości do wędkowania i pływania łódką. Podobnie jak w przypadku pływania łódką w każdym stanie, wymagana jest rejestracja łodzi. Oto kilka ogólnych informacji o rejestracji łodzi w Kalifornii.

Rejestracja łodzi CA jest wymagana dla łodzi żaglowych o długości ponad ośmiu stóp i wszelkich jednostek pływających z napędem, nawet jeśli są używane tylko na prywatnych jeziorach. Jeśli jednak tylko wiosłujesz lub wiosłujesz na swojej jednostce pływającej, rejestracja łodzi w CA nie jest konieczna. A jeśli tylko odwiedzasz i/lub wypożyczasz łódź, rejestracja łodzi w Kalifornii nie jest wymagana.

Oprócz rejestracji łodzi do stycznia 2018 r. wodniacy z Kalifornii będą również zobowiązani do uzyskania Kalifornijska karta żeglarza. To nowe prawo będzie wprowadzane stopniowo według wieku, wymagane przez każdego, kto ma 20 lat lub młodszy, kierujący łodzią. Jest to egzamin z bezpiecznej eksploatacji łodzi z silnikami, który można zaliczyć na zajęciach stacjonarnych lub online. Koszt to około 10 dolarów i będzie dobry na całe życie. The Zakład Żeglugi i Dróg Wodnych projekty wydające te karty już jesienią 2017 roku.

Podczas badania informacji rejestracyjnych łodzi w Kalifornii odkryłem również, że przywiązuje się dużą wagę do zapobiegania inwazyjnym kwaggiom i racicznicom. W rzeczywistości istnieje naklejka „Opłata za omułka”, która musi być umieszczona na kadłubie obok naklejki rejestracyjnej łodzi CA. Wszystkie łodzie opuszczające drogę wodną powinny być suche, czyste i sprawdzone, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się tego inwazyjnego gatunku na inne drogi wodne w każdym stanie, nie tylko w Kalifornii.

Kiedy uczysz się, gdzie pływać, pamiętaj, aby zbadać kalifornijskie obiekty żeglarskie, takie jak rampy i mariny. Możesz również sprawdzić na „Najnowsze wiadomości” i Informacje dotyczące bezpieczeństwa pogrupowane według długości jednostki pływającej. Uważnie przeczytaj wszystkie informacje o rejestracji łodzi w Kalifornii. Jeśli masz wątpliwości, zarejestruj się z dowodem własności i wypełnij formularz. Wtedy nie musisz się o to martwić i możesz w pełni cieszyć się czasem spędzonym na wodzie.


Andy Whitcomb

Andy Whitcomb

Andy jest pisarzem plenerowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata od 2011 roku napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów hodowlanych w Oklahomie, teraz goni szczupaki, bassy małogębowe i steelhead w Pensylwanii. Po zdobyciu licencjatu z zoologii na OSU pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań łowisk w OSU, stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *