Uzyskaj informacje o basie w paski, aby lepiej łowić basy

Bass pręgowany jest jedną z najlepszych ryb łownych na wschodnim wybrzeżu. Nie ma znaczenia, czy nazwiesz je jednym z ich wielu przezwisk: Rock, Linesiders, Brown Dogs lub Old Pijamas. Są jednymi z najbardziej poszukiwanych gatunków ryb morskich od Wirginii po Maine.

Od około połowy marca basy pasiaste migrują do szkół. Opuszczają swoje zimowiska w Zatoce Chesapeake w Wirginii i posuwają się wzdłuż Środkowego Atlantyku do Nowej Anglii. Wiele z tych ryb spędza letnie miesiące w Massachusetts, New Hampshire i Maine. Małe i średnie ryby zwykle poprzedzają większe ryby, z których większość jest pokryta wszy morskie, które łapią się na przejażdżkę. Gdy jesienią woda się ochłodzi, pasiaste basy odwracają kierunek i ruszają na południe na zimę. Wszyscy powinniśmy mieć takie szczęście.

Innym faktem o basie prążkowanym jest to, że pasiaki żywią się różnymi małymi i dużymi przynętami. Ponieważ te drapieżniki mają usta wyłożone czymś, co wydaje się być drobnoziarnistym papierem ściernym, wdychają słup wody, aby połknąć małą przynętę. Powszechnymi przysmakami są dobijaki, dobijaki, anchois, krewetki, szklane rybki, bunkier z orzeszków ziemnych i kraby. Bass ogłusza duże przynęty machnięciem ich ogonów, obraca się i pochłania duże przynęty, takie jak menhaden, śledź, alewice i makrela. Połykając dużą przynętę na głowę, bass połykaj przynętę w całości. Przestraszone przynęty lecą płetwami grzbietowymi, co oznacza, że ​​przestraszona przynęta zassana od tyłu może utknąć w gardle bassa.

Paski lubią zimną wodę, z optymalną temperaturą od wysokich lat 40. do wysokich 50. Przemieszczają się z płytkich wód przybrzeżnych, takich jak równiny, słone stawy, ujścia rzek i wzdłuż plaż, do głębszych, zimniejszych wód, które można znaleźć wzdłuż przybrzeżnych wysp, półek skalnych oraz w załamaniach i spadkach. Preferowane są warunki słabego oświetlenia, co jest dobrodziejstwem dla większości z nas, którzy pracują w ciągu dnia. Łowimy je w nocy.

Złap je na woblery, łyżki, miękkie tworzywa sztuczne, żywą przynętę lub muchy. Ich białe, łuszczące się mięso jest pyszne, a jedynym sposobem na zrujnowanie posiłku jest przegotowanie. W tym roku udaj się do soli, aby złapać okonia pasiastego. Ty i Twoja rodzina możecie złapać kilka promieni na plaży, kładąc rybę na piasku.


Może ci się spodobać również

Tom Keer

Tom Keer

Tom Keer to wielokrotnie nagradzany pisarz mieszkający na Cape Cod w stanie Massachusetts. Jest felietonistą Upland Almanac, pisarzem współpracującym dla magazynu Covey Rise, redaktorem współpracującym dla Fly Rod and Reel i Fly Fish America oraz blogerem programu Take Me Fishing prowadzonego przez Fundację Rekreacyjnych Łodzi i Wędkarstwa. Keer regularnie pisze do kilkunastu magazynów outdoorowych na tematy związane z wędkarstwem, polowaniem, pływaniem łódką i innymi zajęciami na świeżym powietrzu. Kiedy nie łowią, Keer i jego rodzina polują na ptaki górskie nad swoimi trzema seterami angielskimi. Jego pierwsza książka, Fly Fishers Guide to the New England Coast ukazała się w styczniu 2011 roku. Odwiedź go na www.tomkeer.com lub w www.thekeergroup.com.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *