Ustawa o towarzyszach w celu poprawy neotropikalnej ustawy o ochronie ptaków wędrownych wprowadzona w domu

Ustawa towarzysząca właśnie wprowadzona w Izbie Reprezentantów USA zapewniłaby zwiększone fundusze federalne na ochronę siedlisk ptaków wędrownych w obu Amerykach.

Dobra wiadomość dla ptaków wędrownych, Przedstawiciel Ron Kind (D-WI) oraz Przedstawiciel Maria Salazar (R-FL) wprowadziliśmy ustawa ponadpartyjna ponownie autoryzować Ustawa o ochronie neotropikalnych ptaków wędrownych (NMBCA), jedno z najważniejszych krajowych przepisów dotyczących ochrony ptaków.

Ustawa, zwana ustawą o zwiększeniu ochrony ptaków wędrownych Ameryki, zapewni czterokrotny wzrost funduszy na pomoc w ochronie gatunków takich jak Baltimore Wilga, czerwony węzeł, Drozd drzewnyi inne ptaki wędrowne, z których wiele szybko ginie. Jest towarzyszem podobnego rachunku wprowadzony w Senacie w maju br. o Senator Ben Cardin (D-MD) oraz Senator Rob Portman (R-OH).

„Ptaki są istotną częścią naszego ekosystemu południowej Florydy i muszą być aktywnie chronione” powiedział przedstawiciel Salazar. „Ptaki neotropikalne, które obejmują Amerykę, są nie tylko wyjątkowe, ale mają kluczowe znaczenie dla zapylania wielu gatunków roślin w naszych lasach i na terenach podmokłych”.

„Biorąc pod uwagę zagrożenie utratą siedlisk, zanieczyszczeniem i inwazyjnymi gatunkami, musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby wspierać i chronić ptaki wędrowne dla następnego pokolenia Amerykanów” powiedział reprezentant Ron Kind. „Ustawa o ulepszeniu ochrony ptaków wędrownych Ameryki zainwestowałaby w działania na rzecz ochrony dzikiej przyrody i siedlisk, wzmocniłaby naszą gospodarkę na wolnym powietrzu i chroniła nasze dziedzictwo środowiskowe, jednocześnie odpowiadając na pilne potrzeby w zakresie ochrony tych gatunków”.

Baltimore Oriole, prawa autorskie Glyn Sellors, z galerii ptaków surfujących

„NMBCA zapewnia niezbędne wsparcie partnerom z Ameryki Łacińskiej i Karaibów, którzy zapewniają ptakom wędrownym miejsce do powrotu w zimie po rozmnażaniu się w USA – takim jak wodniczka i drozd leśny” – powiedział Steve Holmer, wiceprezes ds. polityki w American Bird Ochrona (ABC). „Poprzez zwiększenie finansowania NMBCA otwierają się drzwi do większego udziału grup partnerskich, a także większych projektów, które są bardziej skuteczne w zaspokajaniu potrzeb ochrony ptaków”.

„Ptaki wędrowne stanowią ogromną wartość dla milionów Amerykanów”, powiedziała Jennifer Cipolletti, dyrektor ABC ds. ochrony przyrody. „Dziękujemy Rep. Kindowi i Salazarowi za ich przywództwo w dwupartyjnej ustawie o zwiększeniu ochrony ptaków wędrownych Ameryki, aby pomóc odwrócić utratę prawie 3 miliardów ptaków”.

Przełomowe badanie przeprowadzone w 2019 r. przez ABC i partnerów wykazało, że prawie 3 miliard ptaków zginęło w USA i Kanadzie od 1970 r. NMBCA pomogło w ochronie 400 gatunków, w tym niektórych z najbardziej zagrożonych ptaków w Ameryce Północnej.

„Skuteczne projekty ochrony, takie jak te wspierane przez NMBCA, mogą pomóc nam odwrócić te straty”, powiedział Dan Lebbin, wiceprezes ABC ds. Zagrożonych gatunków. „NMBCA stanowi koło ratunkowe dla ochrony ptaków, zachęcając do ochrony siedlisk, edukacji, badań, monitorowania i innych prac w celu zapewnienia długoterminowej ochrony neotropikalnych ptaków migrujących. Z ustawy korzystają różnorodne gatunki, od ptaków śpiewających po ptaki drapieżne”.

US Fish and Wildlife Service otrzymuje znacznie więcej próśb o wysokiej jakości projekty ochrony w ramach NMBCA, niż może sfinansować przy obecnych maksymalnych poziomach autoryzacji, ustalonych przez Kongres na 5 milionów dolarów w tym roku. Zgodnie z nową wersją prawa kwota ta może wzrosnąć do 20 milionów dolarów.

Program grantowy NMBCA był katalizatorem ochrony ptaków i rozwoju partnerstwa na całej zachodniej półkuli, aktywnie promując długoterminową ochronę neotropikalnych ptaków wędrownych i ich siedlisk. Od 2002 r. NMBCA wsparła ponad 500 projektów ochrony przyrody w 36 krajach na ponad 4,2 miliona akrów krytycznych siedlisk ptaków.

„NMBCA jest jedynym federalnym programem dotacji USA poświęconym specjalnie ochronie ptaków wędrownych w obu Amerykach” – powiedział Lebbin. „Postępy w ochronie wielu ginących gatunków, takich jak Cerulean, Kanadaoraz Pokrzewki Złotoskrzydłewiele zawdzięczam NMBCA”.

Wszyscy obywatele USA, którzy chcą pokazać swoje poparcie dla NMBCA w tym sezonie migracyjnym, mogą skontaktować się ze swoimi przedstawicielami w USA za pośrednictwem Powiadomienie ABC o akcji NMBCA.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *