US Equestrian ogłasza mianowanie Roberta Costello na doradcę technicznego WKKW i szefa kuchni

Lexington, Ky. – US Equestrian (USEF) ogłasza powołanie Roberta (Bobby) Costello na doradcę technicznego WKKW/Chef d’Equipe z dniem 1 listopada 2022 r.

Costello po raz pierwszy zaangażował się w dyscyplinę WKKW w latach 70. i od ponad 30 lat odnosi sukcesy jako zawodnik i trener. Costello i Chevalier rywalizowali na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney w 2000 roku, zdobywając indywidualne ósme miejsce. Na froncie zarządzania sportem, Costello zajmował wiele stanowisk, w tym przewodniczył Komisji Aktywnych Sportowców USEF (2001-2008) oraz Komisji WKKW USEF (2009-2012). Przewodniczył Komisji Selekcyjnej WKKW USEF na Igrzyska Olimpijskie, Światowe i Panamerykańskie od 2013 do 2020 Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Ostatnio Costello był tymczasowym szefem ekipy USEF WKKW i kierownikiem zespołu, pomagając poprowadzić zespół USEF Land Rover WKKW do zespołu srebrnego na Mistrzostwach Świata FEI WKKW w Pratoni we Włoszech.

„To ogromny zaszczyt zostać Doradcą Technicznym/Chef d’Equipe dla USEF WKKW”, powiedział Costello. „Byłem zaangażowany w ten sport, zaczynając od moich pierwszych zawodów w wieku dwunastu lat i od tego czasu miałem zaszczyt nosić wiele różnych czapek w tym sporcie. Bycie tymczasowym szefem kuchni przez ostatnie siedem miesięcy dało mi jasne wyobrażenie o tym, co jest konieczne, aby wspierać naszych sportowców w tworzeniu bardziej ekscytujących, medalowych występów w USA. Patrząc na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu za 20 miesięcy, nie mogę się doczekać do nawiązania współpracy z naszymi najlepszymi sportowcami, właścicielami, stajennymi i personelem USEF. Bardzo doceniam tę możliwość.”

„To było dla mnie kilka ekscytujących tygodni, kiedy przeniosłem się do Federacji Jeździeckiej Stanów Zjednoczonych. Ta rola jest dla mnie nowa, ponieważ obejmuje tak wiele udanych dyscyplin i ich międzynarodowych zespołów, które wielokrotnie medalowały na arenie światowej” – powiedział Graeme Thom, dyrektor USEF FEI/HP Sport. „W tym świetle cieszę się, że Bobby rozszerzy swoje obowiązki jako Szef Equipe i Kierownik Zespołu USEF WKKW z naszym Srebrnym Medalem WEG 2022 w WKKW. Znam Bobby’ego od wielu lat i byłem pod wrażeniem tego, jak przystosował się do tymczasowej roli i wspierał naszych Eventerów we Włoszech. Nie mam wątpliwości, że Bobby będzie miał konstruktywny i zachęcający wpływ, gdy rozpocznie kolejny etap podróży do Paryża 2024. Nie mogę się doczekać współpracy z nim.”

„Bobby zademonstrował swoją zdolność do kierowania zespołem US Eventing Elite, angażując sportowców, trenerów, właścicieli i personel pomocniczy, wspierając pozytywne środowisko zespołowe oraz zapewniając uczciwość i doskonałość w całym programie” – powiedział dyrektor generalny USEF Bill Moroney. „Cieszymy się, że Bobby jest na pokładzie w tej roli i czekamy na dalszy sukces naszego programu WKKW”.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *