Upadek Steelheada

Co dwa, trzy lata zaszczyca nas swoją obecnością wspaniała ryba. Steelhead, morski pstrąg tęczowy, wraca do słodkiej wody na tarło. Podobnie jak łososie atlantyckie i pacyficzne, tarło Steelhead odbywa tarło na tym samym obszarze, na którym się urodziły. To powrót do domu o najbardziej dramatycznych proporcjach.

Oto dlaczego: kiedy stalogłowy wypadają z rzeki i wyruszają w morze, stają się duże i silne. Żywią się szeroką gamą przynęt, poruszają się w silnych prądach, prześcigają drapieżniki, przeskakują wodospady machnięciem ogona i unikają ptaków drapieżnych i sieci. Kiedy wracają na rzeki, są jak środkowy obrońca w dniu meczu.

Różne Steelheady migrują w różnych porach roku. Steelhead z letniego biegu wpływa do rzek między majem a październikiem, a Winter Steelhead przybywa do rzek między listopadem a kwietniem. Fakt, że dużo ryb jest w ruchu o tej porze roku, oznacza, że ​​można złowić wspaniałą i agresywną rybę w jednym z najpiękniejszych okresów w roku. Ciężko to przebić, ale można spróbować.

To nie znaczy, że łatwo je złapać. Czasami odrzucają muchę, która jest idealnie wymachiwana, tuż nad ich nosami. Innym razem uderzą niechlujną, zgiętą błystkę, która ściga się w basenie. Steelhead nie pracuje na twoich warunkach. Ty pracujesz na ich A ustalenie, jakie podejście i metoda będzie działać, jest częścią odwołania.

Dowiesz się, kiedy złapiesz świeżą rybę. Będą biegać i skakać, a ich jaskrawo chromowane boki błyszczą w słońcu. Duże ryby sprawdzają twój sprzęt i umiejętności, a nawet mniejsze ryby są pożądane. A ponieważ stalogłowy występuje w 40 krajach i na wszystkich kontynentach z wyjątkiem Antarktydy, prawdopodobieństwo, że znajduje się blisko twojego domu, jest całkiem spore. Tej jesieni daj im szansę. Będziesz zadowolony, że to zrobiłeś.


Może ci się spodobać również

Tom Times

Tom Times

Tom Keer jest wielokrotnie nagradzanym pisarzem mieszkającym w Cape Cod w stanie Massachusetts. Jest felietonistą Upland Almanac, współautorem magazynu Covey Rise, redaktorem współpracującym zarówno Fly Rod, jak i Reel i Fly Fish America oraz blogerem programu Take Me Fishing Fundacji Recreational Boating and Fishing. Keer regularnie pisze do kilkunastu magazynów outdoorowych na tematy związane z wędkarstwem, łowiectwem, pływaniem łódką i innymi zajęciami na świeżym powietrzu. Kiedy nie łowią ryb, Keer i jego rodzina polują na ptactwo górskie nad swoimi trzema seterami angielskimi. Jego pierwsza książka, Fly Fishers Guide to the New England Coast, została wydana w styczniu 2011 roku. Odwiedź go pod adresem www.tomkeer.com lub o godz www.thekeergroup.com.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *