Ulubione turnieje wędkarskie

Turnieje wędkarskie nie są dla wszystkich, ale jedno jest pewne: weź udział w turnieju łowienia okoni, a Twoje umiejętności na pewno się poprawią. Jest to nieuniknione, ponieważ konkurencja zmusza nas do przekraczania naszych normalnych granic.

Turnieje mają różne kategorie. Niektóre z nich wymagają łowienia w tłumie, co wznosi wiedzę o żeglarstwie i wędkarstwie na nowy poziom. W takich sytuacjach kluczowe znaczenie ma organizacja i myślenie przyszłościowe. Podejmowanie decyzji jest również kluczowe, a jeśli nie przejrzysz swoich opcji szybko i dokładnie, znajdziesz kogoś innego na swoim miejscu. Wyzwania dostępne dla wszystkich obniżają nieco stawki, umożliwiając wędkarzom samodzielne łowienie. Tylko wyniki są mierzone i wiedza wędkarska, podejmowanie decyzji, odczytywanie wody, znajomość gatunku i techniki odpowiednie do sytuacji są grą. Niektóre turnieje obejmują zawody w ramach zawodów, z technikami takimi jak najdokładniejszy rzut lub rzut na najdłuższą odległość, które są powszechnymi wyborami.

Zarabianie na łowieniu ryb to kolejny dobry powód do łowienia w turniejach. Niektórzy zawodowi rybacy zarabiają na życie łowiąc ryby, podczas gdy amatorzy mogą dokonać wystarczającej ilości drobnych pieniędzy, aby zrekompensować część, jeśli nie całość swoich wydatków. Ostatecznym jest wygranie wystarczającej liczby dużych turniejów, aby zostać sponsorowanym, a te naszywki na koszulce lub kamizelce są wynikiem ciężkiej pracy i determinacji.

Niektóre turnieje są po prostu zabawne. Turnieje charytatywne lub turnieje typu catch-and-release to fantastyczny sposób na zebranie grupy podobnie myślących ludzi. Jeśli w grę wchodzą pieniądze, zawsze trafiają one do grupy sponsorującej lub sprawy i zwykle są zbierane w formie darowizn.

Jeśli wygrasz, jesteś na dobrej drodze, a jeśli przegrasz, to nadal jesteś na dobrej drodze. Porozmawiasz z innymi wędkarzami i dowiesz się, co zadziałało, a co nie. Możesz wypróbować go następnym razem, gdy będziesz na wodzie, na turnieju lub po prostu kręcąc się z przyjaciółmi. Czy regularnie uczestniczysz w turniejach wędkarskich? Podziel się z nami swoim doświadczeniem, komentując ten post.


Tom Keer

Tom Keer

Tom Keer to wielokrotnie nagradzany pisarz mieszkający na Cape Cod w stanie Massachusetts. Jest felietonistą Upland Almanac, pisarzem współpracującym dla magazynu Covey Rise, redaktorem współpracującym dla Fly Rod and Reel i Fly Fish America oraz blogerem programu Take Me Fishing prowadzonego przez Fundację Rekreacyjnych Łodzi i Wędkarstwa. Keer regularnie pisze do kilkunastu magazynów outdoorowych na tematy związane z wędkarstwem, polowaniem, pływaniem łódką i innymi zajęciami na świeżym powietrzu. Kiedy nie łowią, Keer i jego rodzina polują na ptaki górskie nad swoimi trzema seterami angielskimi. Jego pierwsza książka, Fly Fishers Guide to the New England Coast ukazała się w styczniu 2011 roku. Odwiedź go na www.tomkeer.com lub w www.thekeergroup.com.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *