Ulepszony węzeł klinczowy: kroki wiązania węzłów wędkarskich

Ulepszony węzeł wędkarski w klinczu jest łatwym i niezawodnym węzłem końcowym do zawiązania podczas mocowania haczyka, krętlika lub muchy do przyponu lub przyponu. Wielu wędkarzy lubi używać tego węzła podczas łowienia lekkim sprzętem lub łowienia na muchę słodkowodną, ​​ponieważ najlepiej nadaje się do żyłek o wadze do 20 funtów.

Jeśli uczysz się łowić ryby, nie daj się przestraszyć węzłów wędkarskich. Zanim się zorientujesz, zawiążesz węzeł klinczowy szybciej, niż zdołasz powiedzieć: „czas łowić ryby

5 prostych kroków do wiązania węzła klinczowego (ulepszone)

Wykonaj pięć prostych kroków, aby dowiedzieć się, jak zawiązać węzeł klinczowy. Należy pamiętać, że jest to ulepszona wersja, inaczej zwana ulepszonym węzłem klinczowym.

  1. Przełóż końcówkę żyłki lub żyłki prowadzącej przez ucho haczyka. Upewnij się, że na końcu metki masz około 5 lub 6 cali długości.
  2. Owiń końcówkę linki wokół stałego końca pięć lub sześć razy.
  3. Przełóż końcówkę linki przez pierwszą pętlę linki, która znajduje się tuż nad okiem haczyka. Następnie przepuść go przez ostatnią dużą pętlę, którą właśnie utworzyłeś.
  4. Zwilż i pociągnij końcówkę znacznika i stojącą końcówkę tak, aby zwinięta żyłka zacisnęła się na oku.
  5. Przytnij koniec tagu (w razie potrzeby). To wszystko!

Być może zastanawiasz się nad węzłem klinczowym w porównaniu z ulepszonym węzłem klinczowym, innymi słowy, jaka jest różnica między nimi. Różnica polega na tym, że ulepszony węzeł do łowienia w klinczu obejmuje dodatkowy krok polegający na przeciągnięciu końca linki z powrotem przez pętlę przed zaciśnięciem.

Wędkarze muchowi, którzy łowią na średnie i duże muchy, często preferują ulepszony węzeł klinczowy podczas łowienia muchowego ze względu na dodatkową wytrzymałość, jaką zapewnia ta odmiana. Może się okazać, że podczas łowienia na małe suche muchy i nimfy wielu muszkarzy woli trzymać się standardowego węzła klinczowego.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *