Uderz w rzekę Minnesota, aby uzyskać akcję basu małogębowego

Rzeki Minnesoty są często pomijane jako miejsca do wędkowania, ponieważ jeziora są tak obfite.

Jednak rzeki dostarczają spektakularnych połowów. Te wody dosłownie cię zabierają, a wielu szczególnie je lubi, ponieważ naturalna sceneria jest bardziej powszechna, a doki, podnośnia łodzi i tym podobne są mniej powszechne.

Być może najbardziej zabawnym gatunkiem rzecznym do złapania jest okoń małogębowy. Prawdziwy wojownik, „mały” znany jest ze swojej siły buldoga, skoków akrobatycznych i nurkowań na zginaniu prętów. Bass małogębowy jest powszechny w wielu rzekach, co czyni je doskonałym gatunkiem do poszukiwania.

Gdzie łowić ryby w Minnesocie?

To zależy od Ciebie. Wiele odcinków głównych rzek – na przykład Mississippi i St. Croix – nadaje się dla dużych łodzi, ale te i inne rzeki, zwłaszcza podczas niskich stanów wody, są również pełne odcinków, które najlepiej łowić z kanu, kajaka, łodzi dryfującej lub płaskodenna łódź z silnikiem zaburtowym z krótkim wałem. Brodzenie też może być dobrą opcją. W rzeczywistości skuteczna technika brodzenia w małym pysku polega na tym, że jeden wędkarz rzuca przynętą powierzchniową, podczas gdy następny wędkarz rzuca przynętę, która łowi głębiej, taką jak błystka lub lekka jig. W ten sposób nawet jeśli ryba nie trafi w przynętę powierzchniową, zdradzi swoje położenie, pozwalając drugiemu wędkarzowi kusić ją innym podejściem.

Chociaż nie jest to strona internetowa poświęcona wędkarstwu, możesz poczuć prawdziwe rzeki Minnesoty, odwiedzając strony Minnesota Department of Natural Resources State Water Trail. Te strony dla wioślarzy zawierają przydatne mapy, informacje o poziomie wody, a nawet wycieczki wideo i zdjęcia z miejsc, w których będziesz przebywać. Na stronie internetowej DNR znajduje się również mapa połowów rzecznych na obszarze Bliźniaczych Miast, która wyszczególnia względną liczebność basu gęstogębowego i innych gatunków w rzekach Cannon, Minnesota, Mississippi, Rum i St. Croix.

Wysokiej jakości woda z bassa małogębowego obejmuje:

  • Rzeka Cloquet w hrabstwie St. Louis, zwłaszcza 10 mil między autostradą 53 a rzeką St. Louis.
  • Rzeka Big Fork w hrabstwie Koochiching, zwłaszcza około 50 mil poniżej Grand Falls w mieście Big Falls do Rainy River.
  • Północna gałąź rzeki Root w południowo-wschodniej Minnesocie.
  • Niższa rzeka Mississippi, od Hastings do Iowa, która jest wielka, pełna zapór skrzydłowych i rozlewisk. Również górna Mississippi, w obszarach Brainerd, Little Falls, St. Cloud i Monticello.

Może ci się spodobać również

CB Bylander

CB Bylander

CB Bylander jest wieloletnim wędkarzem z Minnesoty, który ma duże doświadczenie wędkarskie w całym stanie. Jest byłym redaktorem terenowym magazynu outdoorowego, redaktorem plenerowym gazet codziennych i specjalistą ds. komunikacji w Departamencie Zasobów Naturalnych.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *