Twoja lista kontrolna przeglądu łodzi do przechowywania łodzi w okresie zimowym

Gotowy czy nie, nadeszła zima. W zależności od regionu, jakość czasu pływania łodzią może zostać znacznie skrócona lub całkowicie wyłączona. Jeśli jest to ponura pora zimowego przechowywania łodzi, lista kontrolna inspekcji łodzi to dobry sposób, aby upewnić się, że nie przeoczysz czegoś, co może przedłużyć przestój wiosną.

Może wydawać się to trochę ironiczne w przypadku łodzi zbudowanej na wodzie, ale krytyczną częścią każdego zimowego przechowywania łodzi jest ochrona jej oraz wszystkich jej komponentów i akcesoriów przed wodą. Istnieje kilka sposobów na okrycie łodzi na zimę. Niektóre łodzie są całkowicie opakowane w folię termokurczliwą. Możesz to zrobić samodzielnie, zamawiając rolki i opalarkę w firmie dostarczającej statki, ale stocznie lub mariny prawdopodobnie oferują tę usługę i mają większe doświadczenie w przechowywaniu łodzi w zimie.

Wiele łodzi ma pokrowiec, który ciasno przylega do burty jak prześcieradło. Jeśli w grę wchodzi przechowywanie zimą na zewnątrz, podczas sprawdzania listy kontrolnej łodzi ważne jest, aby pamiętać, aby mieć jakieś podparcie pośrodku, aby woda, śnieg i liście nie gromadziły się na nim. Niektórzy właściciele łodzi używają po prostu plandeki do ochrony przed wodą. Widziałem nawet napełnione dzbany na wodę przywiązane w odstępach, używane do zabezpieczania plandek łodzi przed wiatrem i śniegiem.

Niektórzy, jak miejscowy wędkarz rzeczny Dave Sherman, mogą po prostu obrócić swoją łódź w celu przechowywania jej w zimie. Przed mocowaniem swojej 14-metrowej łodzi john do góry nogami na swojej przyczepie, pracuje nad własną listą kontrolną inspekcji łodzi i usuwa wszystko, co może. Fotele, silnik, zbiornik paliwa, akumulator, a nawet korek łodzi są usuwane, aby gumowa uszczelka nie pękała. Chociaż jego łódź jest gotowa na zimę, domyśliłem się, że Dave nie był gotowy na odstawienie swojej łodzi. „To był smutny dzień.

A są też tacy, jak ja, którzy uparcie starają się utrzymywać swoją łódź w gotowości przez cały czas. Dopóki jest miejsce w garażu, który zawsze jest zagrożony najechaniem przez rowery, leżaki i narzędzia ogrodnicze, kurczowo trzymam się nadziei na ciepły okres i trochę otwartej wody. Jeśli prognoza pogody naprawdę wygląda, że ​​będę musiała wiercić dziury w lodzie przez kilka miesięcy, przejdę przez moją skróconą listę kontrolną inspekcji łodzi, aby dowiedzieć się, jak przechowywać łódź na zimę w garażu, co w większości wiąże się z blokowaniem opony przyczepy i upewnienie się, że przypadkowe rzeczy z garażu nie zostaną na nich gromadzone.

Ochrona wody powinna znajdować się na szczycie listy kontrolnej inspekcji łodzi w przypadku przechowywania łodzi w okresie zimowym. Chociaż łodzie są stworzone do pływania, jeśli woda pozostaje zbyt długo lub dostanie się w niewłaściwych miejscach, wiosenna inspekcja łodzi prawdopodobnie ujawni więcej prac naprawczych niż tylko odnowienie rejestracji łodzi.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *