Trzy sposoby, w jakie polarny nurkuje łowi ryby: Techniki zimnej wody

Podczas holowania przynęty różnią się znacznie zakresem działania, takim jak ciasność chybotania, głębokość zanurzenia lub ilość błysku wirującego ostrza. Jednak jest wiele okazji, takich jak łowienie ryb w zimnej wodzie, gdzie sam spadek JEST akcją. Gdy przynęta opada na dno lub wcześniej preferowaną głębokość, może się okazać, że na pierwszym korbie kołowrotka może już tam być ryba.

Jedną z technik dla łowców basów, gdzie zimna woda jest jeszcze otwarta, jest powolne skakanie masywnym jigiem wzdłuż dna. Dzięki powolnemu podnoszeniu szczytówki jig unosi się nad skałami, ale po upuszczeniu końcówki wędki jig nagle zanurza się. Ta zmiana kierunku, wraz z poruszającą się przyczepą jigową lub pulsującą spódnicą, gdy opada, może zwabić powolny bas z otępienia w zimnej wodzie.

Drop-Lipless-Crankbait-Cold-E

Inną zaskakującą techniką zimnej wody jest wobler bez warg. Niesamowite jest to, jak szybko ta przynęta może pracować w takich warunkach. Zamiast prostego zwijania, kołowrotek, gdy podnosisz szczytówkę wędki, a następnie pozwól jej trzepotać w dół, ledwo dotykając szczytu pozostałych zagonów i bądź gotowy na reakcję brania. Wędkarz turniejowy Bassmaster Elite, Kevin VanDam, popisał się tą techniką, wygrywając Bassmaster Classic 2010 w jednej małej zatoczce, która była pokryta lodem zaledwie dwa dni wcześniej.

Być może w żadnym innym typie łowienia spadająca akcja przynęty nie jest ważniejsza niż przy łowieniu podlodowym. Tutaj nie możesz rzucać; każda przynęta ogranicza się tylko do pionowej akcji. Wędkarze podlodowi często odbijają maleńkie jigi w górę iw dół między docelowymi głębokościami, na których mogą znajdować się ryby. Żółty okoń i crappie łowi się przez lód w jednym z lokalnych jezior w Pensylwanii za pomocą szerokiej gamy łyżek, które trzepoczą i chwieją się podczas tonięcia.

Zrzut przynęty to akcja komunikująca podatność na drapieżne ryby. Wygląda na łatwą przekąskę, na którą może trafić ryba, choć niekoniecznie głodna w zimnej wodzie, ze względu na niski metabolizm.

Czy masz ulubioną technikę polarnego łowienia zanurzeniowego?


Może ci się spodobać również

Andy Whitcomb

Andy Whitcomb

Andy jest pisarzem plenerowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org od 2011 roku. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów w Oklahomie, teraz goni szczupaki, bassy małogębowe i steelhead w Pensylwanii. Po uzyskaniu tytułu licencjata z zoologii na OSU pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań łowisk w OSU, stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *