Trasa przełajowa Pau Horse Trials 2022: co myślą jeźdźcy

 • Zawodnicy wypowiadali się na temat trasy przełajowej Pau Horse Trials, zaprojektowanej przez Pierre’a Micheleta.

  Dzień przełajowy zaczyna się o 13:00 (12pm czasu brytyjskiego) dzisiaj 29 (październik).  Tom McEwen skomentował: „Jest wiele decyzji do podjęcia. Myślę, że musisz dość szybko zdecydować, co zrobić, w oparciu o to, jak dzieje się podczas twojej rundy.

  „Jest wiele podobnych kombinacji idących w różnych kierunkach, więc jeśli nie zdobędziesz jednej, być może będziesz musiał zmienić swój plan”.

  Tom jest na trzecim i dziewiątym miejscu na odpowiednio Bob Chaplin i Braveheart B po pierwszej fazie w Pau.

  „Myślę, że pierwsza woda jest całkiem niezła, aby nas pobudzić, ponieważ oczywiście jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że wody są dość duże. Właściwie myślę, że ogrodzenie cztery A i B [the Kiosque & pointe de la Ville de Pau] to wystarczająco trudne pytanie – Pierre Michelet zawsze zadaje bardzo wcześnie przyzwoite pytanie na kursach, które tworzy.”

  Inna Brytyjka, Izzy Taylor, która jest na drugim miejscu po ujeżdżeniu na Monkeying Around, mówi, że jest „dużo do zrobienia”.

  „Wyobrażam sobie, że czas będzie napięty, a kolarze będą bardzo łatwo mieć irytujące 20 karnych za zrobienie niewielkich błędów” – wyjaśnia Izzy. „Musisz być na tym przez całą drogę. A jak wiemy, czwarta od końca kombinacja zawsze powoduje kłopoty, więc nie ma cię w domu – jak pokazałem w zeszłym roku, kiedy się tam upadłem – dopóki nie wrócisz do domu”.

  Harry Meade, który jest na 11. miejscu z Teneryfą po imponującym występie w pierwszej fazie, mówi, że uważa pole za „naprawdę interesujące”.

  „Pierre Michelet jest niezwykle interesującym projektantem kursów”, wyjaśnia. „Jest wiele pytań. Jest wiele miejsc, w których możesz popełnić drobne, podchwytliwe błędy, ale Pierre dał nam wybór między powtarzaniem trzech lub czterech kroków przez cały kurs.

  „Jest wiele miejsc, z których możesz rzucić okiem, a zawodnicy będą musieli się skoncentrować przez całą drogę. Oczywiście nie jest to duży, imponujący, odważny typ, jak Burghley, ale jest technicznie trudny i nie możesz się zrelaksować, dopóki nie wylądujesz przez ostatni płot. ”

  Emily King, dosiadająca Valmy Biats, która w ujeżdżeniu zdobyła 25,5 punktów i zajęła piąte miejsce w dniu przełajowym Pau Horse Trials, również podzieliła się swoimi przemyśleniami na temat tegorocznego toru.

  „Nie chodziłem po nim i czułem się chory, tak jak w przeszłości w Burghley czy Badminton, co jest miłe, ale jest tak wiele miejsc, w których mogą się zdarzyć naprawdę irytujące rzeczy – to jest kurs dokładności jeźdźca”, wyjaśnia. „Jeśli perfekcyjnie jeździsz na swoich liniach, a twój koń jest autentyczny, powinieneś być w porządku, a wtedy po prostu chodzi o osiągnięcie optymalnego czasu”.

  Brytyjska utalentowana Mollie Summerland jest czwarta po pierwszej fazie z Charly Van Her Heiden i będzie jednym z ostatnich kolarzy, którzy tego popołudnia pokonają trasę Pierre’a Micheleta.

  „Jest wiele miejsc, w których możesz zabraknąć, więc zawodnicy zdecydowanie muszą się skoncentrować na całej trasie, choć to dobry tor” – wyjaśnia. „Powinno pasować do koni, z którymi jeźdźcy mają naprawdę dobre relacje”.

  Lider nocy, szwajcarski kolarz Felix Vogg, mówi, że trasa przełajowa jest „wystarczająco trudna”.

  „Jest trochę trudnych rzeczy i mnóstwo kombinacji, więc zawodnicy będą musieli na nim wziąć udział. To będzie trudne dla naszych mózgów i mózgów koni.”

  Może Cię również zainteresować:

  Bądź na bieżąco ze wszystkimi najświeższymi wiadomościami, wglądem za kulisami i najlepszymi wydarzeniami podczas Pau Horse Trials bez ograniczeń co do tego, ile możesz przeczytać już od 1 GBP tygodniowo z Nieograniczona subskrypcja strony internetowej Horse & Hound. Zapisz się teraz. Zapraszamy również do zapoznania się z pełną relacją z Pau Horse Trials w magazynie z 3 listopada.

 • Leave a Comment

  Your email address will not be published. Required fields are marked *