Tradycja pstrągowa

„Jedyną lepszą rzeczą niż łowienie ryb jest umieszczenie na rybie kogoś, kto nie łowi dużo”. Łukasz Whitcomb (12)

Pstrągowy dzień otwarcia zawsze był w Pensylwanii wielką sprawą. Dziesiątki wędkarzy, którzy utrzymywali zdrowy rozsądek podczas brutalnych zim, wybijając dziury w lodzie i kuląc się w slumsach, mogą teraz zarzucać miliony tęczowych, brązowych i strumykowych pstrągów, które ładują się do strumieni w całym stanie. Ale ponieważ wiele stanowych strumieni to tylko łowiska typu „włóż i zabierz”, po 18 kwietnia większość tych ryb z wylęgarni zostanie wytoczona i przeznaczona na roztopione masło.

Aby zwiększyć możliwości dla młodych wędkarzy, stan rozpoczął „Mentored Youth Trout Days”, które pozwalają dzieciom na wczesny skok w sezonie. W poprzednich dwóch latach program odbywał się w kilku wybranych lokalizacjach w całym stanie. Jednak w tym roku dorosły wędkarz, posiadający licencję wędkarską PA i pieczątkę pstrągową, mógł zabrać młodzież na każde zarybione wody, o ile nie był to specjalny obszar regulacyjny.

Więc zrobiliśmy. Podobnie jak kilku innych. 11 kwietnia, na cały tydzień przed Dniem Otwarcia Pstrąga, wspaniale było zobaczyć tak wiele uśmiechniętych dzieciaków łowiących ryby z mentorami. I być może początek nowej tradycji pstrągowej.

Moja córka nigdy nie złowiła pstrąga, więc pomyśleliśmy, że to może być świetny czas. Poranek nie zaczął się dobrze, obudziła się z rozstrojem żołądka, ale wkrótce wyzdrowiała i wciąż była gotowa na naszą wycieczkę. Jej starszy brat złapał pierwszą rybę, po czym grzecznie odsunął się na bok i większość czasu spędził na łapaniu ryb w sieci i pokazywaniu jej, jak się z nimi obchodzić. Było na tyle chłodno, że kiedy powiedziała, że ​​jest jej zimno, a jej brat już napełnił jeden but rześką wodą z pstrąga potokowego, wskoczyliśmy z powrotem do ciepłej ciężarówki i nazwaliśmy to dniem.

Zabierając dzieci, pamiętaj o starym powiedzeniu: „zawsze zostawiaj je, by chciały więcej”.

I ona to robi.

Rozpowszechnij informacje o Mentored Youth Pstrągowym Dniu, abyśmy mogli przekazać tradycję innym stanom. Jeśli nie masz jeszcze licencji połowowej, odwiedź naszą stronę stanów, aby zostać przekierowanym na stronę swojego stanu DNR.


Może ci się spodobać również

Andy Whitcomb

Andy Whitcomb

Andy jest pisarzem plenerowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org od 2011 roku. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów w Oklahomie, teraz goni szczupaki, bassy małogębowe i steelhead w Pensylwanii. Po uzyskaniu tytułu licencjata z zoologii na OSU pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań łowisk w OSU, stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *