Top 5 najlepszych angielskich czapraków 2022 — Recenzje Horseislove

Wybór odpowiednich angielskich czapraków jest absolutnie niezbędny dla angielskich jeźdźców, ponieważ poprawia komfort konia i zwiększa trwałość siodła. Jednak na rynku dostępnych jest wiele opcji i wypróbowanie ich wszystkich w celu znalezienia najbardziej odpowiedniej jest niemożliwe.

Najlepsze angielskie recenzje podkładek pod siodło i przewodnik po zakupach

Dlatego pracowałem nad tą listą najlepsze angielskie czapraki więc możesz poznać niektóre z najlepszych wyborów.

Top 5 angielskich czapraków na rynku 2022

Dogłębne recenzje najlepszych angielskich czapraków

Nr 1 ECP Uniwersalna pikowana bawełna w romby – najlepszy angielski czaprak

Czaprak angielski ECP All Purpose Diamond, pikowany, bawełniany

Pierwsza, którą przedstawiam, to mój najlepszy ogólny wybór i najlepsze angielskie półpasiec na tej liście.

Pierwszym powodem tego wyboru jest ich idealne dopasowanie i użyteczność. Dzięki regulowanym piankowym podkładkom i wielu podkładkom w kieszeniach możesz zdecydować, ile pady jest odpowiednie dla twojego konia. Dlatego ochraniacze mogą być używane dla rosnących koni lub różnych koni z tymi samymi czaprakami.

Ponadto są dobrze zaprojektowane, aby zapewnić wygodę. Pianka zapamiętująca kształt nie tylko dopasowuje się do sylwetki konia, ale także amortyzuje wstrząsy. Gęsta bawełna sprawia również, że jest wygodniejszy nawet w przypadku bardzo cienkich labiryntów.

Last but not least, uniwersalne półpodkładki pod siodło ECP są w rozsądnej cenie, zapewniając jednocześnie doskonałą jakość. Te podkładki są warte każdego wydanego grosza ze wszystkimi wysokiej jakości szwami, materiałami i uniwersalnymi zastosowaniami.

Niemniej jednak te czapraki mogą być nieco mylące dla nowych jeźdźców i trenerów. Dzieje się tak, ponieważ podkładki dają zbyt dużo miejsca na ich regulację. Ponadto musisz bardzo dobrze poznać swojego konia, aby wybrać odpowiednią grubość, aby nie był zbyt chudy lub zbyt obszerny.

#2 Southwestern Equine OrthoRide – Najlepsze angielskie czapraki dla wysoko uschniętego konia

Siodło korekcyjne Southwestern Equine OrthoRide

Następna na liście jest bardziej luksusowa opcja o imponującej jakości. Podkładka pod siodło Southwestern Equine OrthoRide Correction wykorzystuje materiał ortopedyczny, aby rozwiązać typowe problemy koni o mocno zwiędłej lub nierównej budowie.

Poza tym zastosowano w nich zaawansowaną technologię pochłaniania wstrząsów PORON-RXD, która absorbuje 90 procent wstrząsów. Zapewnia to imponujący komfort zarówno koniom, jak i przejażdżkom. Ponadto naprawdę pomagają siodłu pozostać na miejscu i być bardziej wypoziomowanym na grzbiecie konia.

Wraz ze swoją trwałością, ta podkładka może być przeznaczona dla koni mocno zwiędłych. Ponadto można go wielokrotnie prać i nadal wygląda jak nowy.

Jedyną rzeczą, która może sprawić, że zastanowię się dwa razy przed ponownym zakupem tego czapraka, jest jego cena. Podkładki pod siodło OrthoRide Correction kosztują najwięcej w porównaniu do innych marek z tej listy. Jeśli jednak masz budżet, są dobrą inwestycją.

#3 TuffRider Basic — najlepszy niedrogi angielski czaprak

Uniwersalny czaprak TuffRider Basic

Jeśli chodzi o wybór najlepszych angielskich czapraków z ograniczonym budżetem, muszę wspomnieć o TuffRider Basic All Purpose Pad.

Nie ma nic nadzwyczajnego w tych podkładkach w tak przystępnej cenie, ale mogą być również siłą, ponieważ są proste i łatwe w użyciu. Podkładki TuffRider Basic są dobre do szkolenia młodych jeźdźców, zwłaszcza tych, którzy są zainteresowani bardziej żywymi kolorami pasemek dla swoich koni.

Co ważniejsze, wykonują pracę równie dobrze, jak niektóre droższe czapraki. Te podkładki nie są bardzo grube, ale wytrzymałe. Można je również łączyć z innymi padami, aby uzyskać lepszą wydajność.

Ponieważ nie są zbyt duże, ochraniacze TuffRider Basic są lekkie i wygodne dla dużych koni latem. Ponadto mają dużą szerokość i miękką podszewkę z polaru, co stanowi wygodną kombinację dla Twojego konia.

Muszę jednak powiedzieć, że ponieważ są dość cienkie, mogą nie być odpowiednie dla koni mocno kłębionych i szczupłych. Dlatego powinieneś rozważyć grubsze wybory, jeśli twój koń posiada te cechy.

#4 Podkładki do kołdry Roma Circle – najlepsze do projektowania

Podkładki pod kołdrę Roma Circle

Kolejnym dobrej jakości czaprakiem w rozsądnej cenie, który pozwoli maksymalnie wykorzystać twoje pieniądze, jest Roma Circle Quilt. Doceniam to, że mogą zapewnić klientom wiele cennych funkcji, takich jak wzmocniony grzbiet, poduszki polyfill i pułapka pokryta winylem w tak dobrej cenie.

Najbardziej imponującą cechą jest podszewka z mikrotrykotu, która może odprowadzać wilgoć z grzbietu koni. Dzięki temu czują się bardziej komfortowo nawet podczas intensywnego treningu. Wraz ze swoją umiarkowaną grubością, podkładki pod kołdry Roma Circle są wygodne do całorocznej jazdy.

Niemniej jednak tym, co wyróżnia te czapraki spośród innych, jest ich atrakcyjny design. Okrągła kołdra dodaje poduszkom zarówno komfortu, jak i elegancji. Kolory są również ładne i różnorodne. Wielu użytkowników twierdzi, że uwielbia wygląd tych ochraniaczy na swoich koniach.

Pomimo wszystkich wielkich zalet, kołdra Roma Circle ma swoje wady. Chociaż nie jest to dużo, podkładka jest nieco bardziej śliska niż jej rywale z tego zestawienia. Nadal dobrze sprawdza się w siodłach angielskich, ale może nie w zachodnich. To jeden z najlepszych angielskich czapraków

#5 ECP Cotton Correction – najlepszy uniwersalny angielski czaprak

ECP Cotton Correction All Purpose Contoured Czaprak - Kieszenie z pianki zapamiętującej kształt

Wreszcie, mam najlepsze angielskie czapraki uniwersalne, których można używać podczas treningów, zawodów i innych niestandardowych przejażdżek. Dzięki 4 elastycznym kieszeniom z pianki zapamiętującej kształt możesz dostosować ich grubość do konia i swoich potrzeb.

Pianki zmniejszają również nacisk i obciążenie ramion, zapewniając koniom komfort. Ponadto pomagają siodłom lepiej pracować na wysokich zwiędłych, wąskich łopatkach lub młodych koniach.

Dobra grubość dodaje więcej satysfakcji zarówno labiryntom, jak i jeźdźcom. Można go również regulować, co oznacza kolejną dobrą całoroczną podkładkę.

Co więcej, wszystkie szczegóły tych czapraków są dobrze wykonane. Dlatego intensywna jazda czy mycie nie spowoduje ich szybkiej degradacji. Szybko wysychają i są gotowe do występu w mgnieniu oka.

Mimo to podkładki, które są dostarczane z tego typu podkładkami, nie są zbyt imponujące. Wyglądają trochę niechlujnie i niezbyt solidnie. Jednak te działają dobrze i można je wymienić, jeśli chcesz.

Najlepszy poradnik kupowania czapraków w języku angielskim

W końcu najlepsze wybory każdego są inne. Skąd więc wiedzieć, który podkład pod siodło jest dla Ciebie najbardziej odpowiedni? Oto 3 szybkie kroki, które możesz wykonać, aby znaleźć odpowiedź.

Twoje potrzeby i budżet

Przede wszystkim musisz znać swoje potrzeby. Zmierz swojego konia i zbadaj jego budowę to zadania, które musisz wykonać. Następnie, czy Twój koń powinien potrzebować cieńszych ochraniaczy, grubszych ochraniaczy lub czegoś bardziej specjalnego? Na jaką okazję użyjesz podpasek? I na koniec jaki masz budżet?

Główne cechy siodeł

Cóż, możesz wybrać odpowiednie cechy pożądanych podkładek. Pomogłoby więc przyjrzenie się ich kształtowi, materiałom i głównym cechom. Na przykład musisz zdecydować, czy twój koń będzie lepiej radził sobie z półpadem, czy szerokim.

Próby i doświadczenia

Rzeczywiście, niektóre próby i błędy dadzą ci cenne lekcje. Kupowanie czegoś bardzo drogiego po raz pierwszy nie jest zalecane. Możesz wcześniej wypróbować tańsze, podobne wersje, aby zobaczyć, jak to działa. Nie zapominaj, że zawsze możesz śledzić recenzje, takie jak moja lista.

Czytaj więcej: 15 części angielskiego siodła

Często zadawane pytania

1. Jak prać czapraki angielskie?

Podkładki angielskie są łatwe w czyszczeniu, ponieważ mogą je prać zarówno ręce, jak i pralki. Jednak pranie ręczne będzie lepsze dla ich trwałości. Jeśli chcesz skorzystać z pralki, upewnij się, że używasz zimnej wody i nie wkładaj ich do suszarek.

2. Ile jest rodzajów czapraków angielskich?

Istnieje wiele różnych typów czapraków angielskich, odpowiednich dla różnych typów koni i różnych celów. 5 najczęstszych typów to podkładki w kształcie, podkładki kwadratowe, podkładki westernowe, podkładki korekcyjne i półpodkładki.

Ponadto, można znaleźć również podkładki dla dzieci oraz podkładki specjalnie zaprojektowane dla niszy rynkowej.

3. Jak mierzone są czapraki angielskie?

Pomiar jest ważny dla dobrego dopasowania podczas jazdy. Dlatego powinniśmy nauczyć się prawidłowo mierzyć czapraki. Najlepszym sposobem, aby to zrobić, jest zmierzenie siodła angielskiego, a następnie dodanie 2 do 3 cali, aby uzyskać odpowiednią liczbę podkładki, którą powinieneś dostać.

W związku z tym sprowadza się to do pomiaru siodła. Możesz umieścić taśmę mierniczą na środku głowicy i pociągnąć ją do dzioba. Tymczasem, aby zobaczyć, które siodło będzie na Ciebie pasować, możesz usiąść na krześle i zmierzyć długość między kolanem a tyłem pośladków.

Wniosek

Podsumowując, Czaprak angielski ECP All Purpose Diamond, pikowany, bawełniany jest moim wyborem dla najlepszy angielski czaprak. Otrzymuje tę pozycję ze względu na rozszerzone zastosowania, doskonałe funkcje, dobrą jakość i imponujący komfort.

Co więcej, cały pakiet ma tylko minimalną wadę i tak rozsądną cenę.

Niemniej jednak wiem, że każdy ma inne potrzeby i możesz wybrać inaczej. Niezależnie od dokonanego wyboru, mam nadzieję, że w tym artykule znalazłeś informacje pomocne w podjęciu tej decyzji.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *