Tom McEwen w dobrej pozycji po pierwszym dniu

 • Tom McEwen był pierwszy tego popołudnia na arenie, aby wykonać swój test ujeżdżenia Pau Horse Trials na pokładzie Braveheart B. Para zrobiła wrażenie na sędziach Sue Baxter (Wielka Brytania), Anne-Mette Binder (Dania) i Xaviera Le Sauce (Francja). zdobywając wynik 28,3, aby zasiąść na drugim miejscu, 0,8 karnego zagubionego dnia pierwszego dnia liderów Ros Canter i Rehy Royal Diamond.

  „On jest naprawdę słodkim koniem. To jego druga próba na tym poziomie i szczerze mówiąc, byliśmy na wczesnym etapie remisu w jego pierwszej pięciogwiazdkowej próbie w Luhmühlen i stworzyliśmy naprawdę podobny test, aby zdobyć punkty we wczesnych latach 30.”, powiedział Tom. „Więc jestem nim zachwycony – zrobił najlepiej, jak mógł i to wszystko, o co możemy ich prosić, aby starali się tak bardzo, jak tylko mogą”.  Tom wskazał kilka ruchów podczas testu ujeżdżenia Pau Horse Trials, z których był szczególnie zadowolony.

  „Kilka jego latających zmian było punktem kulminacyjnym, ponieważ mogą być trochę małe. Ma tam niezłą robotę, ale w punktach potrafi schować się trochę za pionem. Ale ogólnie rzecz biorąc, stworzył naprawdę fajny test i zarys – to była solidna, bezpieczna, przejrzysta runda”.

  Tom powiedział, że Bravehart B, który ostatnio strzelił poniżej 30 punktów podczas trzydniowego wydarzenia na CCI3*-L w Tattersalls w Irlandii w 2019 roku, jest w toku.

  „To wszystko nadchodzi, a to tylko kwestia pracy nad jego siłą i poświęcenia czasu. Myślę, że dla konia takiego jak on, zabranie go z nami na Le Lion D’Angers w zeszłym tygodniu pomogło, ponieważ dało mu trochę czasu w atmosferze.

  „Przerabianie go przez jego ciało, przeprowadzanie testów i bycie na zewnątrz z całym ładunkiem innych koni pomogło – to jedna rzecz, aby przejść przez to w domu, ale to nic w porównaniu z robieniem tego na pokaz”.

  Może Cię również zainteresować:

  Bądź na bieżąco ze wszystkimi najświeższymi wiadomościami, wglądem za kulisami i najlepszymi wydarzeniami podczas Pau Horse Trials bez ograniczeń co do tego, ile możesz przeczytać już od 1 GBP tygodniowo z Nieograniczona subskrypcja strony internetowej Horse & Hound. Zapisz się teraz. Zapraszamy również do zapoznania się z pełną relacją z Pau Horse Trials w magazynie z 3 listopada.

 • Leave a Comment

  Your email address will not be published. Required fields are marked *