„Teraz bardzo kochany”: starsze Szetlandy wśród tych, którzy zostali uwolnieni z zabitych gwoździami stajni

 • Dwa kuce szetlandzkie weteran, które znaleziono w „przerażających” warunkach, wśród koni stojących na stosach błota głębokich na cztery stopy, z głową dotykającą stropów stajni, znalazły kochające nowe domy.

  20-letni Worzel i 19-letni Edern znaleźli się wśród 40 koni uratowanych przez RSPCA. Niektórzy byli na polach z błotem do kolan – i były źrebaki, które nie mogły się poruszać, bo błoto sięgało im do piersi.  „Zwierzęta zostały znalezione bez wody, siana lub czystej, suchej ściółki i nie miały twardego miejsca, w którym można by stać z błota. Kilka z nich zostało znalezionych z przerośniętymi kopytami z powodu braku leczenia kowalskiego” – powiedział rzecznik Blue Cross, który objął oba Szetlandy.

  „Niektóre konie nie były w stanie podnieść głów, ponieważ błoto było tak wysoko, że ich głowy dotykały dachu stajni i nie miały jedzenia ani wody. RSPCA spędziła kilka godzin na wykopywaniu koni. Okazało się, że jedne drzwi do stajni są zabite gwoździami, a do ich otwarcia potrzebny był łom.

  Właściciele koni zostali skazani za pięć wykroczeń i dostali zakaz trzymania wszystkich zwierząt.

  Opiekun opieki nad końmi Blue Cross Burford, Clare Bevins, powiedziała: „Byliśmy zszokowani, widząc przerażające warunki, w których konie były trzymane i zmuszane do przetrwania.

  „RSPCA wykonało świetną robotę obsługując i opiekując się tymi kucykami po ich męce. Z radością przyjęliśmy ich do siebie i znaleźliśmy ich kochających nowe domy po zaniedbaniu, jakiego doznali w poprzednim domu.

  „Pomimo przeżyć Worzel był bardzo pewny siebie i uroczy, podczas gdy Edern był trochę bardziej zdenerwowany, ponieważ ma pewne problemy ze wzrokiem, które sprawiają, że jest trochę nieufny wobec zbliżających się ludzi”.

  Edern została przeniesiona do Pauli Moody, która powiedziała, że ​​była „zdruzgotana”, kiedy straciła swojego 28-letniego konia Maxa.

  „Zostawił tak ogromną dziurę, a nasz koń Astro, który ma 17 lat, był bardzo smutny i wiedzieliśmy, że potrzebujemy dla niego nowego towarzysza” – powiedziała. „Mamy Astro odkąd skończył trzy lata, więc byli towarzyszami przez długi czas.

  „Kiedy poznaliśmy Edern w Burford, od razu wiedzieliśmy, że jest doskonały. Ma najsłodszą postać. Zaznaczył wszystkie pola i tak dobrze się zadomowił. To wspaniałe, że Astro ma nowego przyjaciela i tak dobrze się łączyli. Nadal jest trochę zdenerwowany przy ludziach, bez wątpienia z powodu tego, przez co przeszedł, ale potrzebuje tylko czasu i cierpliwości, a widok go w naszym domu jest bardzo satysfakcjonujący”.

  Worzel

  Jackie Davis musiał powiedzieć „najsmutniejsze pożegnanie” Harry’emu, kolejnemu Szetlandowi, który wrócił z Blue Cross.

  „Mój partner Mark i ja byliśmy zdruzgotani, ale widok mojego konia Harleya, chodzącego po polu i wzywającego swojego ukochanego najlepszego przyjaciela Harry’ego, był absolutnie bolesny” – powiedziała.

  „Wiedzieliśmy, że Harley desperacko szuka towarzysza, więc ku mojemu zdziwieniu wydawało się, że przeznaczeniem jest zobaczyć Worzel, bardzo przystojnego, małego faceta, dostępnego na stronie internetowej Blue Cross z szukaniem nowego domu.

  „W wieku 20 lat Worzel idealnie pasował, ponieważ Harley zbliżał się do 21. Ponieważ Harry był kucykiem Blue Cross, mogliśmy szybko poczynić postępy w znalezieniu Worzela i postanowiliśmy po prostu go dostarczyć.

  „Więc nasze pierwsze spotkanie miało miejsce, gdy przybył do naszego domu w Kent iw tym momencie głowa Harleya uniosła się, a jego uszy nadstawiły, ale sprawy nie potoczyły się tak, jak się spodziewaliśmy.

  „Harley pragnął tylko przyjaźnić się z Worzelem, ale ten mały gość, cały z nim o ósmej wysokości, rzucił wyzwanie mojemu harleyowi 16,1 motogodziny, aby był dominującym! Na szczęście chłopcy już się osiedlili i są razem bardzo szczęśliwi.

  „Worzel to taki słodki chłopczyk, marzenie do zrealizowania i świetnie sobie radzi z naszym psem Mavisem. Uwielbia być zadbany i cały czas zyskuje nasze zaufanie.

  „Worzel ponownie dopełnił naszą rodzinę. To jest jego wieczny dom; jest teraz bezpieczny, pod opieką, zepsuty, zepsuty i bardzo kochany.

  Inspektor RSPCA Terri-Ann Fannon powiedziała, że ​​był to najgorszy przypadek z końmi, jaki widziała w czasie swojej działalności charytatywnej.

  „Konie przez długi czas były świadomie ukrywane w tych warunkach” – powiedziała. „Cieszę się, że Edern i Worzel są teraz w kochających domach po tak wielkim nieszczęściu”.

  Może Cię również zainteresować:

  Magazyn Horse & Hound, ukazujący się w każdy czwartek, jest pełen najnowszych wiadomości i raportów, a także wywiadów, ofert specjalnych, nostalgii, porad weterynarza i treningu. Dowiedz się, jak możesz się cieszyć magazyn dostarczony do Twoich drzwi co tydzień, a także opcje uaktualnienia subskrypcji, aby uzyskać dostęp do naszej usługi online, która zapewnia najświeższe wiadomości i raporty, a także inne korzyści.

 • Leave a Comment

  Your email address will not be published. Required fields are marked *