Ten, który to pachniał

Stare powiedzenie mówi, że „czasami mniej znaczy więcej”. Jednak w przypadku pachniał, to nie jest jeden z tych czasów. Podczas łowienia wędkarskiego „więcej znaczy więcej”.

Smelt to stosunkowo słaba ryba, która może osiągnąć około sześciu cali. Nawet łowiąc trzy na raz, miałem roślinność wodną, ​​która walczyła mocniej. Mimo to jest to dziwnie zabawne i nie mogę się doczekać, kiedy zabiorę dzieci na ryby.

Użyłem wiertła do wywiercenia otworów do sadzenia drzew. Kiedy lód ma grubość co najmniej 4 cali w Conneaut Harbor w stanie Ohio nad jeziorem Erie, wędkarze używają świderów do wiercenia otworów, aby dotrzeć do wody w stanie bardziej płynnym.

Dodatkowy sprzęt do łowienia na stynki obejmuje wędki do łowienia pod lodem, które bardziej przypominają zabawki, oraz dwa wiadra; pierwszy, aby odwrócić się do góry nogami i usiąść. Małe haczyki, do trzech w tandemie, są zakończone woskowymi robakami pod mikro spławikiem.

Podczas brania spławik nie tyle się zanurza, co może po prostu trochę się przewraca. I nie szarpiesz, aby zaciąć haczyk. Smelt mają tak małe usta, że ​​mogą nie być zahaczone, ale po prostu trzymają się. Podnieś szybko; strząśnij stynę do wiadra nr 2, śmiej się i powtórz. Jeśli naprawdę gryzą, można to zrobić za pomocą pręta w każdej ręce.

Złapany na haczyk i linkę, nie ma limitu dla stynki w jeziorze Erie w przepisach Pensylwanii. W ten sposób po kilku godzinach możesz mieć na rękach spore wiadro stynki. Czemu? Okazuje się, że te małe rybki są całkiem smaczne.

Do czyszczenia użyj małych nożyczek. Zdejmij głowę, wykonaj nacięcie na brzuchu, usuń wnętrzności i dokładnie umyj. Reszta, gdy jest „na maśle” i lekko podsmażona to przysmak. Mimo niefortunnej nazwy.


Może ci się spodobać również

Andy'ego Whitcomba

Andy’ego Whitcomba

Andy jest pisarzem outdoorowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org od 2011 roku. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów farmy w Oklahomie, teraz poluje na szczupaki, bassy małogębowe i steelheady w Pensylwanii. Po uzyskaniu tytułu licencjata z zoologii na OSU, pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań rybołówstwa w OSU w stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *