Ten, który odszedł: najlepsze wspomnienie wędkarskie

Co tworzy wspaniałe wspomnienie wędkarskie? Czy to wielkość ryby? Czas? Gatunki?

Wszystkie powyższe?

A co z „tym, który uciekł?” Oooh… Tak, ta ryba. Założę się, że pamiętasz każdy szczegół.

Projektant przynęt Patryk Sebile łowił w 64 krajach. Złowił ponad 700 gatunków. Jednak stał się wyraźnie sfrustrowany, gdy opowiadał historię, w której stracił bardzo duży snook na Florydzie. „Wciąż widzę tę gałąź!”

Ten duży ma uciec. A ci, którym uciekają, są zawsze duże. To dziwnie satysfakcjonująca strata. Wędkarze potrzebują tego „potwora”, aby był tam, nawiedzając tę ​​głęboką dziurę i nasze sny.

Oczekiwanie, a potem przypadkowe spotkanie pozostanie z tobą, długo po tym, jak fale znikną, i możesz wreszcie uwolnić uścisk wędki.

Zeszłego lata zabrałem syna nad jezioro, gdzie myślałem, że może złowić swoje pierwsze muskie. Kiedy rozładowywaliśmy ciężarówkę, zauważyłem duże muskie w pobliżu rampy i nie mogłem uwierzyć w szczęście mojego syna. Podarował tej rybie błystkę i, o czym słyną, poszła prosto do stóp mojego syna, ale nie uderzyła. Chwila lub dwie były niezdecydowania obu stron, potem ryba ześlizgnęła się i nie udało nam się tego dnia trafić na nią ani na żadne inne muskie.

Mój syn wciąż się uśmiecha, gdy wspomina swoje pierwsze z tego, co jest teraz, wiele basów małogębowych, ale jego głos i wyraz twarzy nabierają intensywności, gdy opowiada o tym szyderczym muskie. Ten „który uciekł” wydaje się mieć wyższy poziom czci.

Jakie jest twoje najlepsze wspomnienie wędkarskie? Czy to haczyk? A może to zagubiona ryba?


Może ci się spodobać również

Andy Whitcomb

Andy Whitcomb

Andy jest pisarzem plenerowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org od 2011 roku. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów w Oklahomie, teraz goni szczupaki, bassy małogębowe i steelhead w Pensylwanii. Po uzyskaniu tytułu licencjata z zoologii na OSU pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań łowisk w OSU, stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *