Te trudno dostępne miejsca

Sukces wędkarski w dużej mierze zależy od dostępu. Posiadanie odpowiedniej łodzi może pomóc. Czasami można tam dotrzeć łodzią odrzutową, innym razem biletem jest ciche pływanie w kajaku. Podczas łowienia z brzegu, buty do bioder lub wodery mogą pomóc w dotarciu na głębszą wodę i ominięciu roślinności przybrzeżnej.

Ale czasami lokalizacje są trochę trudne. I podobnie jak w przypadku rzucania, nie tylko musisz się tam dostać, ale aby przeżyć niezapomnianą wyprawę na ryby z właściwych powodów, musisz także wrócić.

Keith Sutton, autor „Tam wędkowanie” użył drzewa, aby pomóc łowić ryby w zalanej dżungli w Brazylii. Działało świetnie, z wyjątkiem tego, że jego przewodnik uważał, że zabawne jest wypchnięcie łodzi poza zasięg wzroku i pozostawienie go tam na chwilę.

Nie przepadam za wysokościami ani zjazdami na linie, ale zawsze noszę w ciężarówce linę do wspinania się po stromych brzegach rzeki. Skoro ryby tam są, to ja też muszę tam być.

Podczas eksploracji trudno dostępnych miejsc zachowaj bezpieczeństwo. Idź powoli, noś kamizelkę ratunkową i zawsze miej kumpla do wędkowania. Upewnij się, że przypływ adrenaliny i emocje wynikają tylko z wędkowania.


Andy'ego Whitcomba

Andy’ego Whitcomba

Andy jest pisarzem outdoorowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org od 2011 roku. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów farmy w Oklahomie, teraz poluje na szczupaki, bassy małogębowe i steelheady w Pensylwanii. Po uzyskaniu tytułu licencjata z zoologii na OSU, pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań rybołówstwa w OSU w stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *