Take Me Fishing — zdobądź licencję wędkarską w łatwy sposób

Podczas rodzinnych wypraw wędkarskich, jeśli Twoje dzieci wciągną jednego, szybkie zdjęcie może być następnym celem. Jednak może być pewien niepokój o to, jak i gdzie trzymać ryby. Pomocne mogą być narzędzia wędkarskie typu chwytak.

Dlatego:

1. Bezpieczeństwo wędkarza. Jeśli przynęta ma kotwiczki, a walka była krótka, aby poprawić siłę łowienia i wypuszczania, przerzucanie ryby może być nieco trudne nawet dla doświadczonych wędkarzy. I nie każdą rybę można „zamknąć” jak okoń wielkogębowy; niektóre gatunki, takie jak szczupak, mają potężne zęby.

2. Bezpieczeństwo ryb. Ryby wydają się wyczuwać, czy istnieje możliwość ucieczki. Jeśli wędkarz będzie grzebał w zabezpieczeniu ryby, prawdopodobnie kolejny duży wstrząs lub dwa. Jednakże, jeśli trzymany jest mocno i bezpiecznie, powinien nastąpić krótki odpoczynek.

3. Pewność dziecka. W końcu młody wędkarz będzie chciał spróbować robić rzeczy bez pomocy. Te narzędzia wędkarskie mogą wzmocnić ich podczas bardzo ekscytującego, pełnego akcji wydarzenia.

4. Przydatne funkcje. Upewnij się, że masz chwytak do ryb z paskiem na nadgarstek, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo wyrzucenia go za burtę. Niektóre modele mają również wbudowaną wagę do szybkiego pomiaru wagi. Chwytak mojego syna ma przymocowaną taśmę mierniczą, jeśli pamięta, żeby jej użyć.

Na następną rodzinną wyprawę wędkarską rozważ zakup chwytaka do ryb. W niektórych sytuacjach może to po prostu pomóc Tobie i Twoim dzieciom pochwalić się #FirstCatch!


Może ci się spodobać również

Andy Whitcomb

Andy Whitcomb

Andy jest pisarzem plenerowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org od 2011 roku. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów w Oklahomie, teraz goni szczupaki, bassy małogębowe i steelhead w Pensylwanii. Po uzyskaniu tytułu licencjata z zoologii na OSU pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań łowisk w OSU, stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *