Take Me Fishing — tworzenie nowych projektów przynęt do rodzinnego łowienia ryb

Wygląda na to, że bardzo niewielu zawodowców w turniejach basowych używa przynęt w stanie, w jakim są, prosto z opakowania. Większość wydaje się dokonywać drobnych korekt, poprawiając kolor lub rozmiar haczyka lub inne modyfikacje. Dzieje się tak częściowo dlatego, że każdy wędkarz uważa, że ​​to poprawia jakość przynęty. Ale wierzę też, że wędkarze lubią tworzyć, a te modyfikacje sprawiają, że przynęta jest wyjątkowa. Nawet gdyby firmy produkujące przynęty produkowały dokładnie to, czego chciał wędkarz, korekty i tak byłyby wprowadzane tu i tam.

Możemy wykorzystać tę samą twórczą energię, aby pomóc dzieciom w łowieniu ryb. Na przykład moja córka uwielbia rękodzieło, ale nie zawsze chce łowić ryby. Wizyta w jej dostawach rzemieślniczych odkrywa wiele możliwości przynęt wędkarskich. Kiedy dzieci mogą zamienić przynęty we własne dzieła, rodzinna wyprawa na ryby może stać się przyjemniejsza. Dzieci będą dumne z efektów swoich projektów.

Kilka sprytnych sposobów na zmianę przynęt wędkarskich

Kolorowa taśma. Nie tylko zmieni to ogólny kolor przynęty, ale dzieci mogą użyć dziurkacza, aby dodać efektowne (przepraszam za to) plamy oczne do łyżek i tym podobnych. Grubsze, bardziej błyszczące rodzaje taśm wydają się lepiej trzymać w wodzie.

Koraliki. Różne kolory i rozmiary mogą być używane do montażu przyponów wieloprzynętowych lub przyponów Carolina.

Pompony. Właściwie te małe kuleczki do buchania działają całkiem nieźle. Do łowienia na muchę przypominają rybie jaja lub kawałek chleba lub karmę dla psów podczas żucia karpia lub suma.

Markery. Bassmaster Elite, Todd Faircloth wykorzystuje markery zakreślacza, aby dodać trochę flary na końcach miękkich plastikowych szczypiec do raków. Kiedy ona była młoda, Dave’a Mercera córka użyłaby ostrego narzędzia do rysowania twarzy na bobbersach.

Nożyce. Przydatny do drobnych, dokładnych korekt kształtu lub usuwania wypustek przynęt z miękkiego plastiku.

Super klej. Świetne do zakładania z powrotem usuniętych wyrostków. Zapobiega również zsuwaniu się miękkiego plastiku z haka.

Oczy grzechotki. Stwórz nowe stworzenie o błędnych oczach. Znowu będziesz potrzebować superglue.

Czy Ty i/lub Twoje dzieci stworzyliście nowy projekt przynęty? Czy ta ryba zaaprobowała? Koniecznie sprawdź dodatkowe wskazówki dotyczące wędkowania rodzinnego.


Andy Whitcomb

Andy Whitcomb

Andy jest pisarzem plenerowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata od 2011 roku napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów hodowlanych w Oklahomie, teraz goni szczupaki, bassy małogębowe i steelhead w Pensylwanii. Po zdobyciu licencjatu z zoologii na OSU pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań łowisk w OSU, stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *