Take Me Fishing – najlepsza przynęta do łowienia okoni

Jeśli chodzi o wiosenne łowienie okoni, to trudno pobić błystki obrotowe. Jedną z największych zalet łowienia na błystki obrotowe jest to, że są one łatwiejsze do wykrycia przez basy w mętnej lub mętnej wodzie po okresie obfitych wiosennych opadów. Fakt, że błystki obrotowe pozwalają na pokrycie większej ilości wody w krótszym czasie, jest również dużą zaletą, ponieważ możesz określić, gdzie bas wielkogębowy trzyma się znacznie szybciej, a następnie skupić się na tych obszarach.

W zachmurzonej wodzie metalowy błysk wytwarzany przez obracające się łopatki błystki obrotowe sprawia, że ​​jest ona lepszym celem wizualnym. Ponadto drgania wytwarzane przez ostrza błystki są często wykrywane, gdy ryba używa swojej linii bocznej jako systemu radarowego do lokalizowania zdobyczy.

Kiedy już nauczysz się ich używać i zaczniesz eksperymentować z różnymi rodzajami zwijania, spinnerbaity są świetną zabawą. Istnieje kilka wskazówek, które mogą pomóc, jeśli dopiero zaczynasz uczyć się łowienia na błystki obrotowe.

Porady wędkarskie na spinnerbait

• Jeśli jesteś nowy w łowieniu na spinnerbait, spróbuj użyć 14-funtowej testowej żyłki na kołowrotku castingowym w połączeniu z wędką o średniej akcji.

• Jeśli ryby zachowują się agresywnie w mętnej wodzie, wypróbuj przynętę typu spinnerbait o wadze 3/4 uncji z większymi łopatkami Colorado, które będą wytwarzać więcej wibracji niż łopatki Willowleaf lub Indiana.

• Kiedy okoń wielkogębowy łowi w pobliżu kłód, pniaków lub roślinności, spróbuj zarzucić swoją błystkę tak, aby uderzała o strukturę. Następnie przetocz przynętę dookoła jak największej struktury podczas aportu. Kiedy twój spinnerbait wpada na strukturę, zwykle przyciąga uwagę basu.

• Należy pamiętać, że tandemowe ostrza w kolorze złotym lub miedzianym najlepiej sprawdzą się w mętnej lub mętnej wodzie, ponieważ emitują więcej błysku.

• Łowiąc błystkę spinningową w płytkiej wodzie, która jest mętna lub błotnista, zwijaj szybko z uniesioną szczytówką wędziska. Pozwól ostrzom rozbić powierzchnię i stworzyć dźwięk plusku przyciągający ryby. Ta technika nazywa się „brzęczeniem”.

To tylko kilka szybkich wskazówek, których możesz użyć tej sprężyny podczas łowienia basów. Pamiętaj tylko, że zanim wyruszysz na wodę, aby zastosować to, czego się nauczyłeś, musisz upewnić się, że masz ważną licencję wędkarską. Zakup lub odnowienie licencji online i sprawdzenie przepisów wędkarskich obowiązujących w Twoim stanie zajmuje tylko kilka minut. Poznaj przepisy dotyczące połowów i bądź przygotowany przed wyjazdem.


Może ci się spodobać również

Debbie Hanson

Debbie Hanson

Debbie Hanson jest wielokrotnie nagradzaną autorką tekstów na świeżym powietrzu, orędowniczką wędkarstwa sportowego kobiet, rekordzistką świata IGFA i przewodnikiem po wodach słodkowodnych mieszkającą w południowo-zachodniej Florydzie. Prace pisemne Hansona ukazały się w publikacjach takich jak Florida Game & Fish Magazine, BoatUS Magazine i USA Today Hunt & Fish. Aby dowiedzieć się więcej o jej pracy, odwiedź shefishes2.com lub śledź ją na Instagramie @shefishes2.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *