Sztuczki i porady wędkarskie

Jedną z głównych różnic między wędkarzami profesjonalnymi a rekreacyjnymi jest liczba trików wędkarskich i końcówek w rękawie. Profesjonaliści łowią na podstawie wzorców i metod, a takie podejście prowadzi do lepszego zrozumienia ich środowiska i odłowu. Niezależnie od tego, czy szukasz okonia, crappie, pstrąga, basu pręgowanego lub innego gatunku, zmień podejście z nastawionego na umieszczanie ryb w łodzi na obserwację i rozpoznawanie wzorów. Robiąc to, częściej skończysz z wygiętym prętem.

Pora roku: Sezonowość odgrywa ważną rolę w wędkarstwie. W moich ojczystych wodach samce śledzie przemieszczają się z wód słonych do rzek słodkowodnych podczas pełni księżyca w marcu. W kwietniu samice wkraczają w pełnię księżyca. Rozpoczynają taniec godowy, który przenosi je w tryb tarła. Po przejściu samicy śledzia do rzek, okoń pręgowany jest o kilka tygodni w tyle. Ten wzór pojawia się co roku i dlatego doświadczeni wędkarze trafiają do słonowodnych rzek, które mają źródło słodkowodne. Nie trać czasu na łowienie na skałach, półkach lub przybrzeżnych wyspach. Okoń przeniesie się tam w czerwcu na chłodniejsze temperatury i na pieniące się homary, ale w maju uderzy w rzeki. Jak przebiega pora roku w Twojej okolicy?

Podążaj za jedzeniem: Owady w strumieniach pstrągowych i rzekach wylęgają się o określonej porze roku. Hendricksons pojawiają się w przyjemnych porach dnia pod koniec kwietnia lub na początku maja w większości rzek w mojej okolicy. Nimfy są aktywne rano. Właz zaczyna się około południa i trwa do około 15:00, a następnie spędzili zrzut błystek o zmierzchu. Przez cały sezon jeden właz się kończy, a zaczyna drugi. Znając cykl życia robaków, będziesz w stanie wprowadzić drapieżniki. Jaki jest wzór robaków i przynęt w Twojej okolicy?

Biegnij i strzelaj kontra przyklejanie się: Niektórzy wędkarze często zmieniają miejsca, podczas gdy inni wolą pozostać w jednym lub dwóch miejscach. Często zdarza się, że wędkarze odnoszący sukcesy wracają do miejsca, w którym ostatnio złowili rybę, ale wraz ze zmianą warunków, twoje podejście również musi. Kiedy bas się odradza, sensowne jest częste poruszanie się, dopóki nie znajdziesz, gdzie aktywność jest gorąca. Pamiętaj, aby następnie zanotować porę roku, warunki i lokalizację i ustawić je na przyszły rok. Gdy temperatura wody wzrasta, nie chodź na płycizny po basy; zamiast tego kieruj się na głębszą i chłodniejszą wodę. Zanotuj, kiedy ryba wykona ruch i dodaj to do swojej listy. Na pewno rozwiniesz wzór ryb.

Przetestuj różne teorie: Gdy już odkryjesz wzór i regularnie łowisz ryby, spróbuj czegoś innego. Zbadaj nowy obszar, użyj nowej techniki, przynęty lub przynęty i sprawdź, czy to działa. Wiele razy będzie ci mało, ale kiedy osiągniesz dużą wartość, zyskasz bezcenne informacje, które podniosą twój poziom gry.


Może ci się spodobać również

Tom Keer

Tom Keer

Tom Keer to wielokrotnie nagradzany pisarz mieszkający na Cape Cod w stanie Massachusetts. Jest felietonistą Upland Almanac, pisarzem współpracującym dla magazynu Covey Rise, redaktorem współpracującym dla Fly Rod and Reel i Fly Fish America oraz blogerem programu Take Me Fishing prowadzonego przez Fundację Rekreacyjnych Łodzi i Wędkarstwa. Keer regularnie pisze do kilkunastu magazynów outdoorowych na tematy związane z wędkarstwem, polowaniem, pływaniem łódką i innymi zajęciami na świeżym powietrzu. Kiedy nie łowią, Keer i jego rodzina polują na ptaki górskie nad swoimi trzema seterami angielskimi. Jego pierwsza książka, Fly Fishers Guide to the New England Coast ukazała się w styczniu 2011 roku. Odwiedź go na www.tomkeer.com lub w www.thekeergroup.com.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *