Szkoły uczą też o rybołówstwie.

Niedawno odwiedziłem klasę w szkole podstawowej i zauważyłem listę 7 zasad klasowych wywieszonych przy drzwiach. Chociaż te wytyczne służą przypomnieniu uczniom o oczekiwanych zachowaniach i efektywnym zarządzaniu czasem, wydawało mi się, że odnoszą się również do właściwego zachowania wędkarza, a zwłaszcza podczas nauczania wędkarstwa

“Zwróć uwagę.” Czy jest bezpieczne miejsce do rzucania? Czy zauważyłeś przynętę rozrzuconą w tej tylnej zatoczce?

“Podążaj za wskazówkami.” Gdzie, jak powiedział, był ten zatopiony stos krzaków? O której godzinie mieliśmy wrócić?

“Być przygotowanym.” Czy masz kartę wędkarską? Czy rejestracja łodzi jest aktualna? Czy zabrałeś wystarczającą ilość kamizelek ratunkowych?

„Rozsądnie wykorzystuj czas”. Czy pamiętałeś, aby ponownie nawinąć kołowrotek po ostatnim wyjeździe? Czy cały niezbędny sprzęt wędkarski jest posortowany, uporządkowany i gotowy tam, gdzie można go znaleźć?

„Okaż panowanie nad sobą”. Czy przegapiłeś rybę lub przypadkowo upuściłeś szczypce za burtę? Weź głęboki oddech i policz do 10; wrażliwe uszy mogą słuchać.

„Rozmowy we właściwym czasie”. Poczekaj, aż rozwikłam twoje ogromne „ptasie gniazdo” przynęty, aż zapytasz, dlaczego nic nie łapiemy.

„Szanuj prawa innych osób”. Podnieś śmieci. Zostaw ten wodopoj ładniejszy niż go znalazłeś. Wiele zasobów wodnych ma wiele zastosowań, od łodzi motorowych po łodzie rybackie i kajaki. Zachowaj rozsądną odległość i odpowiednią prędkość.


Jakie inne szkolne zasady działają również jako zasady wędkowania?

Andy Whitcomb jest felietonistą, humorystą na świeżym powietrzu i zestresowanym tatą mieszkającym w Pensylwanii. Odwiedź go na www.justkeepreeling.com.


Może ci się spodobać również

Andy'ego Whitcomba

Andy’ego Whitcomba

Andy jest pisarzem outdoorowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org od 2011 roku. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów farmy w Oklahomie, teraz poluje na szczupaki, bassy małogębowe i steelheady w Pensylwanii. Po uzyskaniu tytułu licencjata z zoologii na OSU, pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań rybołówstwa w OSU w stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *