Sześciokrotny mistrz irlandzkiego dżokeja Liam Ward umiera w wieku 92 lat

 • Horse & Hound jest wspierany przez publiczność. Kiedy kupujesz za pośrednictwem linków na naszej stronie, możemy otrzymać prowizję od niektórych przedmiotów, które zdecydujesz się kupić. Ucz się więcej

 • Liam Ward, sześciokrotny mistrz Irlandii Flat jockey, zmarł 4 października w wieku 92 lat.

  Pan Ward zaczynał jako praktykant u trenera Roderica More’a O’Ferralla, a później Martina Quirke. Jego pierwszym zwycięzcą był Andorra w Phoenix Park w 1947 roku.



  Wygrał swój pierwszy klasyk, Irish Leger, z Do Well w 1951 roku. W ciągu następnych 18 lat wygrał kolejne dziewięć klasyków, w tym dublet Irish Derby i Irish Oaks w 1958 roku, odpowiednio z Sindonem i Amante.

  Po raz pierwszy został mistrzem irlandzkiego dżokeja płaskiego w 1953 roku. Posiadał tytuł z rzędu od 1956 do 1959, a ostatni raz w 1961.

  W połowie lat 60. pan Ward zaczął jeździć dla znanego trenera Vincenta O’Briena jako jego główny zawodnik z Irlandii, wygrywając dla niego Irish Oaks w 1965 na Aurabelli oraz w 1966 Irish Leger na białych rękawiczkach. W 1969 zaczął jeździć na wielkim Nijinksy, synu Northern Dancer, odnosząc w tym roku cztery zwycięstwa. Jazda była dzielona z Lesterem Piggotem, który jeździł na nim w Wielkiej Brytanii, w tym do zwycięstwa w Gwinei 2000 i Epsom Derby w 1970 roku, zanim Ward odnotował swoje 10. zwycięstwo w Classic, Irish Derby, z Niżyńskim w tym samym roku.

  Jego ostatnie zwycięstwo odniósł w Leopardstown w październiku 1971 z Cambrienne, zanim wycofał się z siodła. Następnie wraz ze swoją pierwszą żoną Jackie prowadził hodowlę, Ashleigh Stud. Był także stewardem na torach wyścigowych w Naas, Curragh i Leopardstown.

  Pozostawił żonę Veronicę oraz dzieci Billa i Nicola.

  Magazyn Horse & Hound, ukazujący się w każdy czwartek, jest pełen najnowszych wiadomości i raportów, a także wywiadów, ofert specjalnych, nostalgii, porad weterynarza i treningu. Dowiedz się, jak możesz się cieszyć magazyn dostarczony do Twoich drzwi co tydzień, a także opcje uaktualnienia subskrypcji, aby uzyskać dostęp do naszej usługi online, która zapewnia najświeższe wiadomości i raporty, a także inne korzyści.

  Leave a Comment

  Your email address will not be published. Required fields are marked *