Super łatwe sposoby na zwiększenie przeżywalności ryb

Przy ogólnej liczbie wędkarzy w USA sięgającej prawie 46 milionów ludzi, ważne jest, aby wszyscy wędkarze poświęcili trochę czasu, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak zwiększyć wskaźniki przeżywalności ryb podczas wypuszczania zdobyczy. Niektóre gatunki ryb mogą być łowione poza sezonem, mogą nie podlegać przepisom prawnym lub mogą być łowione tylko w celach sportowych, a nie na stole obiadowym. W takich sytuacjach istnieje kilka prostych sposobów, dzięki którym możesz zwiększyć szanse na to, że Twój połów przetrwa i zostanie złapany następnego dnia.

  • Używaj okrągłych haczyków podczas łowienia na przynęty naturalne. Okrągłe haczyki są zaprojektowane tak, że końcówka haczyka jest skierowana do wewnątrz w kierunku trzonka. Ze względu na tę konstrukcję haczyk zazwyczaj zaczepia się w kąciku pyska ryby i rzadko jest połykany. Okrągłe haczyki odgrywają dużą rolę w zwiększaniu przeżywalności ryb podczas łowienia z łowieniem i wypuszczaniem.

  • Używaj przyjaznych dla środowiska narzędzi połowowych, takich jak odczepiane haczyki i gumowe siatki, aby zmniejszyć obsługę i stres ryb. Istnieją pewne narzędzia wędkarskie, które pomagają zmniejszyć stres, jaki wywierana jest na zahaczoną rybę. Gumowe podbieraki bez węzłów są dobre w użyciu, ponieważ pomagają zachować nienaruszoną śluzówkę ryby i zmniejszają ryzyko obrażeń. Dehooker jest również pomocnym narzędziem do ochrony ryb, ponieważ pozwoli ci wyciągnąć haczyk z pyska ryby bez konieczności wyjmowania ryby z wody.

  • Podczas obchodzenia się z rybami używaj mokrych, gołych rąk. Unikaj używania czegokolwiek innego niż mokrych, gołych rąk, jeśli chcesz poradzić sobie ze zdobyczą. Chociaż na początku może wydawać się to trochę śliskie, ważne jest, aby obchodzić się z rybami w ten sposób, aby utrzymać nienaruszoną błonę śluzową na ciele ryby. Śluzowiec pomaga chronić ryby przed chorobami i infekcjami.

  • Jeśli wyjmiesz rybę z wody do zdjęcia, spróbuj trzymać rybę poziomo, a nie pionowo. W szczególności duże ryby nie powinny być trzymane w pozycji pionowej za szczękę lub skrzela. Ponieważ ryby żyją w zawieszeniu poziomym, trzymanie w pionie może spowodować uszkodzenie organów ryb lub zwichnięcie kręgosłupa.

  • Nie trzymaj ryby poza wodą na dłużej niż możesz wstrzymać oddech. Po złowieniu ryby jak najszybciej wrzuć ją do wody.

Zawsze upewnij się, że masz ważną licencję wędkarską i sprawdź przepisy wędkarskie w swoim stanie przed wyruszeniem na wyprawę wędkarską. Każda ryba, która nie jest zgodna z przepisami stanowymi, musi zostać wypuszczona. Jeśli zastosujesz się do tych wytycznych dotyczących ochrony, przyczynisz się do przyczynienia się do zdrowszych łowisk poprzez zwiększenie wskaźników przeżywalności ryb.


Może ci się spodobać również

Debbie Hanson

Debbie Hanson

Debbie Hanson to wielokrotnie nagradzana pisarka outdoorowa, orędowniczka wędkarstwa sportowego kobiet, rekordzistka świata IGFA i przewodnik po wodach słodkich mieszkająca na południowo-zachodniej Florydzie. Prace pisemne Hansona ukazały się w publikacjach takich jak Florida Game & Fish Magazine, BoatUS Magazine i USA Today Hunt & Fish. Aby dowiedzieć się więcej o jej pracy, odwiedź shefishes2.com lub śledź ją na Instagramie @shefishes2.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *