Strumienie pstrągowe w Minnesocie

Wędkarze pstrągów, których przyciągają widoki i odgłosy płynącej wody, mają w Minnesocie mnóstwo możliwości wędkowania.

Stan jest domem dla ponad 3800 mil strumienia pstrągów. Około jedna piąta tych wód znajduje się w południowo-wschodnim krańcu stanu, na obszarze zalesionych wzgórz, zacienionych dolin i malowniczych pól uprawnych.łowienie-pstrągów-w-minesota640x400.jpgw całym stanie sezon pstrąga strumieniowego otwiera się w kwietniu i trwa do września. W ośmiu południowo-wschodnich hrabstwach – Houston, Fillmore, Mower, Dodge, Olmsted, Winona, Wabasha i Goodhue – połowy typu „złap i wypuść” są otwarte od stycznia do kwietnia. Rzeczy, które warto wiedzieć:

  • Południowo-wschodnia Minnesota jest głównym miejscem połowów pstrąga w stanie. Wiele strumieni w regionie należy do najlepszych na Środkowym Zachodzie. Trzymają pstrąga potokowego, potokowego i tęczowego.
  • Północno-wschodnia Minnesota, dom Lake Superior i dziewicze jeziora w pobliżu granicy z Kanadą, jest głównym miejscem połowów pstrąga jeziornego. Strumienie wzdłuż North Shore zawierają pstrągi i pstrągi potokowe. Rzeka Knife jest najwyższym strumieniem Steelhead w stanie.
  • Obszar metra Twin Cities ma doskonałe warunki do łowienia pstrągów. Rzeka Cynobru jest popularnym celem podróży, ponieważ połączenia z pstrągiem potokowym 20 cali lub więcej nie są rzadkością. Jezioro Cenaiko w Parku Regionalnym Coon Rapids Dam to miejsce przyjazne rodzinom, które jest zarybione wiosną i jesienią.
  • Środkowa Minnesota oferuje rzadkość łowienia pstrągów: łowienie w kopalniach. Te głębokie jeziora powstały, gdy dawne wyrobiska rud żelaza wypełniły się wodą, tworząc wyjątkowo czyste i chłodne warunki dla pstrągów i innych gatunków. Doły kopalniane są zwykle zarybione pstrągiem tęczowym.
  • Departament Zasobów Naturalnych w Minnesocie ma wiele zasobów internetowych, które pomogą Ci znaleźć miejsce do łowienia ryb. Obejmują one szczegółowe mapy strumieni pstrągów najpopularniejszych miejsc w południowo-wschodniej, północno-wschodniej i środkowej Minnesocie. Dostępne są mapy dla wybranych strumieni.
  • Strumienie pstrągów w Minnesocie różnią się od wielkich wód Montany i Wyoming, gdzie używa się dryfujących łodzi. Tutaj strumienie są znacznie mniejsze. Wędkarze mają tendencję do wchodzenia do strumieni na przeprawach mostowych i brodzenia. Dostęp nie stanowi problemu, ponieważ ponad 1700 mil strumienia pstrągów przepływa przez grunty publiczne lub własność prywatną, która umożliwia użytkowanie publiczne dzięki służebności wędkarskiej.
  • Popularne miejsca na wędkowanie z pstrągami w parkach stanowych Minnesota obejmują parki stanowe Whitewater, Beaver Creek Valley i Forestville w południowo-wschodniej Minnesocie oraz parki stanowe Tettegouche, George H. Crosby-Manitou i Cascade River w północno-wschodniej Minnesocie.

Aby uzyskać więcej informacji o sezonie i licencji, zobacz Przepisy dotyczące połowów w Minnesocie.


Może ci się spodobać również

CB Bylander

CB Bylander

CB Bylander jest wieloletnim wędkarzem z Minnesoty, który ma duże doświadczenie wędkarskie w całym stanie. Jest byłym redaktorem terenowym magazynu outdoorowego, redaktorem plenerowym gazet codziennych i specjalistą ds. komunikacji w Departamencie Zasobów Naturalnych.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *