Statystyki połowów 2015

Sprawozdanie specjalne w sprawie połowów z 2015 r. przedstawia ważne statystyki dotyczące połowów. Ponad 46 milionów ludzi jest uzależnionych od wędkowania w USA, co pokazuje, że wędkarstwo pozostaje jedną z najpopularniejszych aktywności na świeżym powietrzu dla dorosłych. Inną wspaniałą statystyką związaną z rybołówstwem odnalezioną w raporcie jest to, że tradycyjnie zdominowana przez mężczyzn działalność jest obecnie mile widziana przez większy odsetek kobiet.

Spędzanie czasu z rodziną i przyjaciółmi nadal jest największym powodem do wędkowania, ale również łowienie ryb, oderwanie się od zwykłych wymagań życia i cieszenie się dźwiękami/zapachami natury są również wymieniane jako powody do wędkowania. Ponad 80% uczestników deklaruje łowienie ryb podczas ostatniej wyprawy!

Z raportu wynika również, że 81% wypraw wędkarskich jest spontanicznych lub planowanych w ciągu tygodnia od wyprawy. Co pokazuje, jak spontaniczne może być łowienie!

Jeśli przyjrzymy się populacji latynoskich rybaków, raport pokazuje również, że latynoscy rybacy spędzają średnio 25,78 dni na wodzie w roku. To o ponad sześć dni więcej niż średnia dla wszystkich wędkarzy w kraju. Ponadto mamy nowicjuszy w tym sporcie: ponad 2,4 miliona ludzi miało swoje pierwsze doświadczenia wędkarskie w zeszłym roku, a prawie 82% wypraw wędkarskich dotyczy więcej niż jednej osoby.

Jeśli spojrzymy w przyszłość rybołówstwa, raport pokazuje, że prawie 4,3 miliona młodych ludzi (11%) chciałoby spróbować łowić ryby. To może być świetna okazja do rozwoju tego sportu. W sprawozdaniu można znaleźć inne wspaniałe statystyki dotyczące rybołówstwa, w tym statystyki połowowe według płci, wieku, pochodzenia etnicznego, dochodów, wykształcenia i położenia geograficznego.

Sprawdź infografikę poniżej, aby poznać najważniejsze informacje z raportu!


Może ci się spodobać również

Bruna Carincotte

Bruna Carincotte

Bruna Carincotte wnosi do RBFF rozległe międzynarodowe doświadczenie w marketingu, komunikacji i public relations. Pochodzi z Brazylii i biegle posługuje się portugalskim, hiszpańskim i angielskim, Bruna ma 13-letnie doświadczenie w komunikacji, a odpowiednie umiejętności zarządzania projektami rozwinięte w Ameryce Łacińskiej, Europie i Ameryce Północnej.
Bruna nadzoruje teraz strategie public relations i mediów społecznościowych, a także rozwój treści dla kanałów mediów społecznościowych RBFF i jest to Take Me Fishing™ | Kampanie marki Vamos a Pescar™.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *