Stały czas letni? | Poza moim oknem

Zegar cofnął się (fot. Kate St. John)
Zegar cofnął się (fot. Kate St. John)

5 listopada 2022

Kiedy dziś wieczorem cofniemy nasze zegary, może to być ostatni raz, kiedy będziemy musieli to zrobić w USA. A potem znowu może tak nie być.

Nasze obecne prawo DST określa czas letni dla całych Stanów Zjednoczonych i pozwala stanom i terytoriom z niego zrezygnować (pozostać w czasie standardowym), w tym większość Arizony, Guam, Hawajów, Mariany Północne, Samoa Amerykańskie, Portoryko i Wyspy Dziewicze .

Jednak obecne prawo nie zezwala stanom na pozostawanie w czasie letnim przez cały rok, mimo że ustawodawcy Florydy, Waszyngtonu, Kalifornii i Oregonu uchwaliły ustawy, aby uczynić go stałym, a 22 inne stany rozważają to.

Tak więc w 2018 roku przedstawiciele Izby Reprezentantów i Senatu z Florydy wprowadzili Ustawa o ochronie przed słońcem.

15 marca 2022 Senat USA jednogłośnie przeszedł ustawę o ochronie przeciwsłonecznej. Ustawa proponuje – począwszy od listopada 2023 roku – aby wszystkie stany przeszły na stały czas letni, który jest o godzinę późniejszy niż czas standardowy. Państwa, które przyjęły przepisy dotyczące stałego czasu letniego, będą mogły uchwalić swoje przepisy. [It also allows states and territories that never switch to DST to stay on Standard Time as they do today. ]

timeanddate.com: Koniec czasu letniego w USA i Kanadzie 2022 r.

Ale permanentny czas letni to tylko błysk w oku tych, którzy tego chcą. Nie minął Domu.

Tak więc kraje graniczące z USA mają zwykły dylemat. Do tej pory prowincje południowej Kanady pozostawały zsynchronizowane ze strefami czasowymi USA. Tymczasem Meksyk zniósł czas letni 26 października 2022 r (w zeszłym miesiącu!), ale pozwala, aby lokalizacje przy granicy północnej były zsynchronizowane z USA

Czy będziemy mieć stały czas letni? Kto wie. Ale będziemy mieli Trwałe Zamieszanie.

Nie zapomnij dziś wieczorem cofnąć zegarów.

(fot. Kate St. John)

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *