Sprzęt wędkarski do olinowania, więc jest gotowy do użycia

Czasami można kupić gotowy do użycia sprzęt wędkarski, a innym razem można to zrobić samemu. Pamiętam, jak mieliśmy ostre branie bluefisha, takie, w którym łowi się rybę za każdym rzutem. Ci ząbkowaci strzelcy posiekali wszystko na jedną muchę/miękki plastik na rybę. Ciągłe olinowanie sprzętu wędkarskiego skracało czas łowienia, a tego dnia był to czas łowienia. Nikt z nas nie ma na to czasu…

Kilka wskazówek przed łowieniem

  1. Spróbuj wstępnie uzbroić swój sprzęt wędkarski, taki jak przynęty i muchy podczas łowienia stworzeń z zębami. Przypony drutowe z haywire Twists nie są trudne do wykonania, ale zabierają trochę czasu. Dużo łatwiej jest przygotować przynęty i muchy w zimie i umieścić je w pudle na nosze. Gdy ryby są w środku, a branie jest gorące, szybka zmiana umieszcza więcej ryb w łodzi.

  2. Liderzy Mono-Shock. Podczas łowienia na tarpon lub snook ważne jest, aby wstępnie wyprostowane żyłki w klasie 40-100 funtów. Ostre płytki skrzelowe mogą przecinać lekkie przypony. Antypoślizgowa pętla nie jest trudna do zawiązania, ale kiedy ławica poon skręca łańcuchami z łuku, nie będziesz chciał tracić czasu.

  3. Dwa pręty do miękkich tworzyw sztucznych. Niezależnie od tego, czy używasz przyponu spinningowego, czy castingowego, przypon z haczykiem, a drugi z główką jigową. Piękno miękkich tworzyw sztucznych polega na tym, że możesz szybko zmieniać styl i kolory na uzbrojonym haczyku. Jeśli ustawisz jeden zestaw wędki na płytką wodę, a drugi do łowienia na głębszych wodach, możesz złapać odpowiednią wędkę i zarzucić.

  4. Liny pływające i tonące. To samo dotyczy wędek muchowych. Zamiast zwijać linkę, zmieniaj szpule, ponownie naciągaj wędkę, a następnie zawiąż przypon i leć, po prostu załóż dwa stroje na płytką i głęboką wodę. Gdy zmieniasz lokalizację, wszystko, co musisz zrobić, to złapać wędkę i iść.

Gotowy do użycia sprzęt wędkarski ułatwia życie i jest zaawansowaną techniką osprzętu wędkarskiego, którą wiele osób przeocza. Pomaga nam skupić się na ich łapaniu zamiast na olinowaniu, olinowaniu i olinowaniu sprzętu wędkarskiego. A kiedy ryby są w środku, a kęs jest gorący, spędzamy więcej czasu na łowieniu niż na obłuskiwaniu.

Przeczytaj więcej o gotowym do użycia sprzęcie wędkarskim, aby uzyskać więcej informacji.


Tom Keer

Tom Keer

Tom Keer to wielokrotnie nagradzany pisarz mieszkający na Cape Cod w stanie Massachusetts. Jest felietonistą Upland Almanac, pisarzem współpracującym dla magazynu Covey Rise, redaktorem współpracującym dla Fly Rod and Reel i Fly Fish America oraz blogerem programu Take Me Fishing prowadzonego przez Fundację Rekreacyjnych Łodzi i Wędkarstwa. Keer regularnie pisze do kilkunastu magazynów outdoorowych na tematy związane z wędkarstwem, polowaniem, pływaniem łódką i innymi zajęciami na świeżym powietrzu. Kiedy nie łowią, Keer i jego rodzina polują na ptaki górskie nad swoimi trzema seterami angielskimi. Jego pierwsza książka, Fly Fishers Guide to the New England Coast ukazała się w styczniu 2011 roku. Odwiedź go na www.tomkeer.com lub w www.thekeergroup.com.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *