Sprawdź wymagania bezpieczeństwa łodzi przed wodowaniem

Kilka aspektów dotyczących wymogów bezpieczeństwa łodzi pojawia się na długo przed podłączeniem przyczepy. Monitorowanie prognozy pogody pomoże zapewnić, że Ty i Twoi pasażerowie nie będziecie musieli ryzykować walki z silnymi wiatrami, deszczem lub piorunami, które mogą wystąpić na przykład w wyniku nagłej burzy.

Inną kwestią związaną z bezpieczeństwem łodzi przed wycieczką jest odrobienie pracy domowej w zakresie rozpoznania i badania potencjalnych zagrożeń wodnych. Czy jezioro słynie z płytko zanurzonych głazów, takich jak jezioro Folsom w Kalifornii? Czy woda w tym zbiorniku podniosła się, by ukryć kikuty? A może woda spadła, by odsłonić „nowe” skały w rzece, które komplikują nawigację po kanale? Dobrym pomysłem jest również nie pływać w pojedynkę. Przynajmniej poinformuj kogoś, dokąd jedziesz i kiedy spodziewasz się powrotu.

Wymagania dotyczące legalnego wyposażenia bezpieczeństwa łodzi różnią się w zależności od stanu i wielkości łodzi i akwenu, ale wszystkie obejmują kamizelki ratunkowe odpowiedniej wielkości, urządzenia sygnalizacyjne, apteczkę, dodatkową linę, radio VHF lub przynajmniej telefon komórkowy oraz pożar gaśnica jako podstawowe elementy. Kiedy odnowiłem rejestrację mojej łodzi, otrzymałem podręczny „Podręcznik pływania”, który był wypełniony oficjalnymi stanowymi wymogami bezpieczeństwa łodzi. Na przykład zawierała definicje „bezpiecznej obsługi” dotyczące prędkości, obszarów i warunków, w tym nawet wymagania bezpieczeństwa łodzi Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego, takie jak ostrzeżenia, aby uniknąć zbytniego zbliżania się do niektórych zapór.

Przed uderzeniem w wodę sprawdź listę kontrolną wyposażenia bezpieczeństwa łodzi. Następnie sprawdź to ponownie. Nie chcesz odkryć, że przeoczyłeś część wymagań bezpieczeństwa swojej łodzi, gdy jesteś na wodzie, kiedy może być za późno. Bez względu na to, jak bardzo ryby gryzą, nie warto ryzykować. Lepiej skrócić podróż i bezpiecznie wrócić i łowić ryby następnego dnia.


Może ci się spodobać również

Andy Whitcomb

Andy Whitcomb

Andy jest pisarzem plenerowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata od 2011 roku napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów hodowlanych w Oklahomie, teraz goni szczupaki, bassy małogębowe i steelhead w Pensylwanii. Po zdobyciu licencjatu z zoologii na OSU pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań łowisk w OSU, stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *