Sprawdź lokalne turnieje wędkarskie

Istnieje wiele powodów, aby łowić ryby. Uwolnienie się od stresu, zabawa lub wyzwanie to jedne z najpopularniejszych powodów. Niektórzy wędkarze lubią nawet zawody wędkarskie.

W całym kraju organizowane są setki turniejów wędkarskich. Aby znaleźć najlepsze turnieje wędkarskie w Twojej okolicy, zacznij od wyszukiwania w Internecie według regionu, metody lub gatunku. Nawet najmniejsze lokalne turnieje wędkarskie mogą mieć stronę internetową, na której wymieniają zasady, sponsorów i tym podobne. Obserwuj także reklamy w lokalnej gazecie lub opublikuj pytanie w mediach społecznościowych.

W wielu turniejach wędkarskich wędkarze rywalizują na łodzi. To prosty sposób, aby wędkarze byli ograniczeni do tego samego łowiska. Ale nie zawsze musisz posiadać łódź basową o prędkości 70 mil na godzinę. Odbywają się lokalne turnieje wędkarskie dla wszystkich rodzajów jednostek pływających, takich jak kajaki, łodzie motorowe, a nawet spławiki.

Turnieje okonia są bardzo popularne, ale można również znaleźć turnieje na crappie, walleye lub pstrągi. Field and Stream Catfish Classic to coroczna coroczna impreza w pobliżu Pittsburgha w stanie Pensylwania. Większość wędkarzy ściga się na swoje łowiska ciężkimi aluminiowymi łodziami rzecznymi, ale w zawodach można łowić również z brzegu.

Większość turniejów obsługuje funkcję catch and release. Wędkarze łowiący okoni i sumy zazwyczaj mają łodzie z żywymi studniami, dzięki czemu ryby można zważyć, a następnie szybko wrócić do wody. Klub Wędkarzy Kajakowych używa formatu, w którym ryby są fotografowane aparatem cyfrowym na tablicy pomiarowej, wraz z datą i numerem identyfikacyjnym wędkarza. Ryby są następnie natychmiast wypuszczane, a zwycięzca określany przez osiągnięcie maksymalnej długości całkowitej.

Jeśli jesteś zainteresowany lokalnym turniejem wędkarskim, weź udział w ważeniu lub spotkaniu lokalnego klubu basowego, aby upewnić się, że jest to dla Ciebie najlepsze. Niektóre pieniądze turniejowe wspierają również inne cele, takie jak działania ochronne lub organizacje charytatywne. Niezależnie od tego, jaki jest najlepszy turniej wędkarski, musisz mieć ważną licencję wędkarską i rejestrację łodzi.

Andy Whitcomb

Andy Whitcomb

Andy jest pisarzem plenerowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org od 2011 roku. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów w Oklahomie, teraz goni szczupaki, bassy małogębowe i steelhead w Pensylwanii. Po uzyskaniu tytułu licencjata z zoologii na OSU pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań łowisk w OSU, stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *