Sposoby pełnego wykorzystania bezpłatnych imprez plenerowych

Być może to jeszcze nie sezon wakacyjny, ale czy wiesz coś? US Fish & Wildlife Service co roku oferuje nam prezent, o którym wielu miłośników spędzania czasu na świeżym powietrzu nie wie lub z których nie korzysta.

W przyszłym tygodniu, od 12 do 18 października, obchodzony jest Narodowy Tydzień Rezerwatów Przyrody. A w niedzielę 12 października (pierwszy dzień National Wildlife Refuge Week) w wielu schroniskach będzie oferowany bezpłatny wstęp, aby pomóc ci lepiej zapoznać się z możliwościami rekreacji związanej z wodą, które istnieją w naszych systemach National Wildlife Refuge, takich jak kajak wędkarstwo i wędkarstwo z brzegu.

Oprócz działań National Wildlife Refuge Week, National Park Service oferuje kilka terminów bezpłatnych wstępów w ciągu roku – jeden zbliża się w Dzień Weterana – a stany oferują dni połowów bez licencji (większość w lecie).

Oto kilka najlepszych sposobów na pełne wykorzystanie możliwości spędzania czasu na świeżym powietrzu w wyznaczonych przez państwo dniach wolnych od wędkowania i dniach wolnych od opłat w amerykańskich rezerwatach przyrody lub parkach narodowych:

Zaplanuj swoją wyprawę wędkarską lub łodzią w ramach wycieczki po dzikiej przyrodzie lub innego specjalnego wydarzenia wymienionego na stronach internetowych poszczególnych schronisk. Pamiętaj tylko, aby sprawdzić wszelkie ograniczenia dotyczące pływania łódką, które mogą obowiązywać na wodach schronienia. Niektóre zezwalają tylko na łodzie niezmotoryzowane i mają określone wymagania dotyczące wodowania.

Podziwiaj jeden z sezonowych cudów dzikiej przyrody, taki jak przybycie motyli monarchy lub stad ptaków wędrownych. Na przykład w JN „Ding” Darling National Wildlife Refuge na wyspie Sanibel na Florydzie odwiedzający mogą łowić ryby morskie z brzegu wzdłuż Wildlife Drive, obserwując brodzące ptaki przybrzeżne, które są obfite w miesiącach od stycznia do marca.

Podczas wędkowania z brzegu lub łowienia kajakiem poświęć trochę czasu na obserwację różnorodnych gatunków dzikich zwierząt, które pomagają chronić nasze ostoje dzikiej przyrody. Gatunki takie jak aligatory, żubry, żurawie krzykliwe, łosie czy maskonury można zobaczyć podczas wycieczki do jednego z 460 udostępnionych do zwiedzania ostoi.

Skorzystaj z dni wędkowania bez licencji i dni bez wstępu, aby zabrać kogoś nowego na najlepsze rodzinne miejsce do wędkowania lub zaplanować wyprawę wędkarską do jednego z naszych Narodowych Ostoi Dzikiej Przyrody podczas Tygodnia Narodowego Rezerwatu Przyrody. Ciesz się wspaniałą przyrodą, złap rybę, a następnie zrób zdjęcie lub nagraj film i prześlij go do galerii społeczności Take Me Fishing!


Może ci się spodobać również

Debbie Hanson

Debbie Hanson

Debbie Hanson jest wielokrotnie nagradzaną pisarką outdoorową, orędowniczką wędkarstwa sportowego kobiet, rekordzistką świata IGFA i przewodniczką słodkowodną mieszkającą w południowo-zachodniej Florydzie. Pisemne prace Hansona pojawiły się w publikacjach takich jak Florida Game & Fish Magazine, BoatUS Magazine i USA Today Hunt & Fish. Aby dowiedzieć się więcej o jej pracy, odwiedź shefishes2.com lub śledź ją na Instagramie @shefishes2.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *