„Śmiali się, kiedy go kupiłem”: samozwańczy „nawrócony kolby” zdobywa tytuły w ujeżdżeniu

 • Jeździec, który zawsze miał myśliwych i nigdy nie wyobrażał sobie, że jeździ z latającymi piórami, stał się „nawróconym na kolby”, cieszącym się narodowym sukcesem ze swoim kolorowym wałachem.

  Laura Rose nie miała planów, aby zmierzyć się z czymś takim, jak Portier Borough’s (Barry), ale „zaryzykowała”. To ryzyko opłaciło się, ponieważ sześciolatek nie tylko wygrał w tym roku Mistrzostwa Brytyjskiego Ujeżdżenia, ale także wyrównał zwycięski wynik na Mistrzostwach Petplan Equine Summer Area Festival Championships.  „Byłam tą osobą” – powiedziała Laura H&H. „Nigdy nie miałem kolby, wszyscy byli łowcami dużych dam i nie szukałem go, dopóki nie przyszedł”.

  Laura bezskutecznie szukała konia, kiedy Barry stał się dostępny na jej podwórzu, a po dwóch ummach i achhed i odmówieniu, ostatecznie kupiła go dla siebie.

  „Miał tylko cztery lata, został cofnięty i wywieziony, więc zaczęłam go hakować” – powiedziała. – Dwie minuty drogi mamy plażę, więc pojadę tam i na wrzosowiska w North Yorkshire. Jeździliśmy sami i płaciliśmy 10 funtów za nocleg w polu, potem wspinaliśmy się po górach i tak się związaliśmy”.

  Kiedy partnerstwo zostało nawiązane, Laura zaczęła zabierać Barry’ego na koncerty, zaczynając od wstępnego poziomu, ale od samego początku ciesząc się sukcesem.

  „Zakwalifikowaliśmy się do zimowych i letnich festiwali Petplan Area Festival, a następnie poszliśmy do finału i zostaliśmy połączeni jako pierwsi w brązowym stylu freestyle, a w kolektywach zajęliśmy drugie miejsce. Robienie tego na kolbie było szalone.

  Następnie para pojechała na powiązane mistrzostwa w Bury Farm, wygrała srebrną klasę przedpremierową Traditional Gypsy Cob Association i brązową nowicjuszkę, a także była najwyżej punktowaną kolbą w sekcjach wstępnych.

  Dzień nie był pozbawiony dramatów, ponieważ kiedy Laura przybyła po swojej podróży trwającej pięć i pół godziny, odkryła, że ​​zostawiła swój kapelusz w domu.

  „Poprosiłam innych konkurentów, ale nikt nie miał zapasowego kapelusza, więc podeszłam do stołu sekretarki, aby się wycofać” – powiedziała. „Kobieta, która prowadzi Bury Farm, pobiegła do nieczynnego sklepu z akcesoriami i znalazła jedyny legalny kapelusz BD, który zostawiła w magazynie, wciąż z metkami, i pozwoliła mi go użyć. Zabrałem do domu cztery piękne szarfy, wszystko dzięki tej pani.”

  Laura dodała: „Jestem na podwórku z około 300 liberiami i wszyscy wiedzą, że mam typ. Kiedy dostałem Barry’ego, był cały włochaty i wyglądał, jakby powinien był być przywiązany na poboczu ronda. Ludzie śmiali się ze mnie i mówili: „Co kupiłeś?”. i nawet moja mama powiedziała „Po co go kupiłeś?”. Więc potem pomyślałem: „Patrz, jak zmieniam go w mistrza” i że udowodnię, że wszyscy się mylą”.

  Dodała, że ​​Barry potrafi być „trochę showmanem” na ringu i czasami musi powstrzymywać jego entuzjazm.

  „Uwielbia błyskać piórami i tańczyć fantazyjny kłus, ale nie jest to wymagane na wstępie!” powiedziała. „Jestem nawróconym kolb i nie miałbym teraz niczego innego.

  „Spójrz, co osiągnęliśmy; nie bądźcie tacy jak ja i nie odrzucajcie kolb, ponieważ przez tyle lat przegapiłem tę okazję i podróż”.

  Może Cię również zainteresować:

  Magazyn Horse & Hound, ukazujący się w każdy czwartek, jest pełen najnowszych wiadomości i raportów, a także wywiadów, ofert specjalnych, nostalgii, porad weterynarza i treningu. Dowiedz się, jak możesz się cieszyć magazyn dostarczony do Twoich drzwi co tydzień, a także opcje uaktualnienia subskrypcji, aby uzyskać dostęp do naszej usługi online, która zapewnia najświeższe wiadomości i raporty, a także inne korzyści.

 • Leave a Comment

  Your email address will not be published. Required fields are marked *