Słoneczne niebo i wstrząsy rankingowe podczas trzeciego dnia międzynarodowego trzydniowego wydarzenia The Dutta Corp. Tryon

Sprężyna młyna, NC – Mając za sobą groźbę sztormowej pogody, zawodnicy w Dutta Corp. Tryon International Three Day Event cieszyli się spokojnym i łagodnym dniem, gdy rozpoczęła się faza przełajów i skoków przez przeszkody.

Mistrzostwa Narodowe Dutta Corp USEF CCI4*-L WKKW

Zawodnicy z The Dutta Corp. CCI4*-L WKKW jako pierwsi wyszli na trasę biegową Tryon White Oak, gdzie zmierzyli się z 30 pytaniami Marka Phillipsa na pagórkowatym terenie Tryon. Druga faza okazała się ważna, przesuwając tabelę liderów w fazę końcową.

Dan Kreitl i Carmango
Dan Kreitl i Carmango. © Taylor Pence

Dan Kreitl (Muncie, Indiana) i Carmango, wałach Kay Dixon z Westfalii z 2013 roku, zajęli drugie miejsce w biegach przełajowych i odwrócili się w podwójnej rundzie, aby awansować na pierwsze miejsce. To wydarzenie jest pierwszym CCI4*-L zarówno dla Kreitla, jak i Carmango i jest wynikiem długiej współpracy.

„Moi przyjaciele Kay i Steve Dixon są właścicielami konia. Nie zarabiam na życie, ale oni sponsorują mnie jako przyjaciela, a potem rozwinąłem te młode konie” – powiedział Kreitl. „Leslie Law znalazł go dla nas, gdy miał cztery lata, aw tym roku dziewięć, więc był naprawdę zielony, ledwo zaczął, kiedy go dostaliśmy. Miałem go od początkującego nowicjusza do tego momentu. To prawdziwy koń, który próbuje dla nas swoich wnętrzności. Nigdy nie jeździłem na koniu, który każdego dnia wkłada 110%. Jest taki łatwy we wszystkich trzech fazach.

Kreitl przyznaje, że runda nie poszła idealnie – miał ostry moment pod koniec kursu, ale para przeszła przez to.

„Na szczęście koń podniósł głowę w odpowiednim momencie, co pomogło mi wrzucić mnie z powrotem na siodło i ruszyliśmy” – powiedział Kreitl. „To sprawiło, że była to świetna zabawa i zdecydowanie zwiększyła moją adrenalinę!

„Nie jeździłem w tym miejscu zbyt często, tylko raz, ale pomyślałem, że podłoże jest tak dobre, jak można było wziąć pod uwagę, ile mieliśmy deszczu”, powiedział Kreitl. „Czułem się, jakby to był trudny kurs… To był cholerny trening, ale [Carmango] wyzdrowiał całkiem dobrze i wyglądał później dobrze, więc byliśmy naprawdę szczęśliwi, widząc, jak poradził sobie z dłuższym kursem.

Presja pojawi się jutro, gdy zawodnicy mistrzostw kraju wezmą udział w fazie skoków przez przeszkody na stadionie Tryon. Z wynikiem 31,2 Kreitl wyprzedza o mniej niż dwa punkty karne kombinację, która zajęła drugie miejsce, Phillip Dutton (West Grove, Pensylwania) i Azure, klacz irlandzkiego konia sportowego z 2012 r. należąca do Caroline, Anne i Michaela Morana, którzy miał również podwójnie przezroczystą rundę przełajową. Liz Halliday-Sharp (Lexington, Ky.) oddała czysty skok, ale 5,6 karnych czasowych w biegach przełajowych z Deniro Z, wałachem KWPN z 2008 roku, należącym do Ocala Horse Properties, LLC, przeniosła ich z pierwszego na trzecie miejsce w tabeli.

USEF WKKW Mistrzostwa Młodych Jeźdźców przedstawione przez USEA

Ze względu na zmianę harmonogramu spowodowaną ulewnym deszczem w piątek, nastąpiły pewne zmiany w fazach skoków, w tym przesunięcie fazy skoków przed wyścigami przełajowymi dla CCIJ1*-L w Mistrzostwach Młodych Jeźdźców WKKW USEF, prezentowanych przez USEA.

Połączona drużyna Strefy 2/7 wyszła na prowadzenie po skokach przez przeszkody z łącznym wynikiem 100,4. Lizzie Hoff z Strefy 7 (Gig Harbor, Wash.) utrzymała swoją indywidualną przewagę dzięki HSH Limited Edition, wałachowi Caroline Martin 2015 Irish Sport Horse.

Lizzie Hoff i HSH Limited Edition
Lizzie Hoff i HSH Limited Edition. ©Leslie Potter/USA Jeździectwo

Po sobotniej fazie przełajowej CCIJY2*-L, połączona drużyna Strefy 2/4/6 wspięła się w górę tabeli, aby zająć pierwsze miejsce z wynikiem 116,3. Kanadyjka Cassandre Leblanc (Beaumont, Quebec) przeszła fazę przełajów w podwójnej przeprawie z Riffelem, jej własnym wałachem pełnej krwi angielskiej z 2005 roku, aby indywidualnie zająć pierwsze miejsce.

W CCI3*-L drużyna Area 5/8 awansowała na pierwsze miejsce z wynikiem 150,4. Tommy Greengard (Malibu, Kalifornia) i jego holenderski wałach gorącokrwisty Joshuay MBF z 2014 r. utrzymują prowadzenie w YRC po wyraźnym skoku i zaledwie czterech rzutach karnych w rundzie terenowej.

Obejrzyj The Dutta Corp. Tryon USEF CCI4*-L Mistrzostwa Krajowe WKKW i Mistrzostwa Młodych Jeźdźców USEF WKKW prezentowane przez USEA w sieci USEF.

Wyniki

Śledź US Jeździectwo
Śledź USA Eventing na Facebook oraz Instagram i US Jeździectwo na Facebook, Instagram, TIK Tokoraz Świergot. Użyj #USAWydarzenie.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *