Śledzenie pończoch

W Pensylwanii jest znowu prawie ta pora roku. Od około drugiego tygodnia marca pstrągi z wylęgarni stanu PA zostaną rozproszone w 700 strumieniach i 100 jeziorach w całym stanie. Tysiące kilometrów strumieni otrzymuje ekscytujący wzrost dzięki prawie 4 milionom pstrągów potokowych, tęczowych i potokowych.

Zarybianie ryb z wylęgarni pomaga zapewnić możliwości połowowe tysiącom wędkarzy. Wielu odbiorców wody to małe strumienie, które nie są w stanie utrzymać całorocznego połowu pstrąga ze względu na wysokie temperatury latem, zmienne przepływy wody czy presję wędkarską.

Pennsylvania Fish & Boat Commission z zadowoleniem przyjmuje pomoc przy zarybianiu. Godziny i miejsca spotkań z ciężarówkami do zarybiania są publikowane w Internecie, wraz z instrukcjami, które pomogą rybom w skutecznym i pomyślnym przeprowadzeniu ich do nowych domów. Jest to jednak uzależnione od pogody dla bezpieczeństwa i powodzenia zarybiania. Niektóre terminy zarybiania zostały przełożone ze względu na surowość tej zimy.

Jeśli chcesz pomóc zarybiać strumienie, Fish and Boat Commission ostrzega przed parkowaniem w sposób, który może utrudniać ruch. Doradzają również, aby asystenci byli stosunkowo wysportowani, zdolni do szybkiego przenoszenia wiader na duże odległości. Nie wiem jak ty, ale jakakolwiek odległość, na którą niosłem 5-litrowe wiadro wody, to duża odległość. W niektórych lokalizacjach może być konieczne noszenie woderów neoprenowych, aby wyciągnąć „skrzynkę pływającą”, aby przyczynić się do szerszej dystrybucji wzdłuż strumieni.

Miejsca docelowe powinny być głębszymi basenami, wolnymi od mułu. Pstrągi ostatecznie rozpraszają się, wybierając miejsca zapewniające ochronę, miejsca do odpoczynku za skałami lub kłodami oraz miejsca, w których nurt przyniesie pokarm bez wydatkowania zbyt dużej ilości energii. Ryby te są przyzwyczajone do jedzenia wysokobiałkowych granulek kilka razy dziennie, ale szybko przestawiają się na różne oferty wodne, takie jak rybki, owady i inne bezkręgowce.

W tym roku ponownie przeszukam kilka strumieni, śledząc pończochy przed oficjalnym dniem otwarcia sezonu pstrągowego, który przypada na 29 marca lub 12 kwietnia, w zależności od hrabstwa. Dla moich dzieci staram się mieć plan B, C i D, aby uwzględnić presję połowową, dostęp i poziom wody.

Czy twój stan zarybia pstrąga tej wiosny? Skontaktuj się z niektórymi witrynami wędkarskimi w swojej okolicy, aby się dowiedzieć.


Może ci się spodobać również

Andy'ego Whitcomba

Andy’ego Whitcomba

Andy jest pisarzem outdoorowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org od 2011 roku. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów farmy w Oklahomie, teraz poluje na szczupaki, bassy małogębowe i steelheady w Pensylwanii. Po uzyskaniu tytułu licencjata z zoologii na OSU, pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań rybołówstwa w OSU w stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *