Sezony na szczupaka i sandacza północnego w Minnesocie

Minnesota sezon na sandacza i szczupaka północnego Otwórz maj, a na pewno będziesz chciał mieć przy sobie książeczkę przepisów wędkarskich.

To dlatego, że granice północnych szczupaków na wodach śródlądowych znacznie się zmieniły.

Długoterminowy limit trzech stanów zniknął. Zamiast tego wprowadzono nowe podejście oparte na trzech strefach. Zarządzanie strefą oznacza, że ​​wielkość i liczba ryb, które możesz trzymać, zależy od Twojej lokalizacji. Ta zmiana przepisów może zapewnić Tobie i innym wędkarzom znacznie więcej posiłków z ryb.

Czemu?

Ponieważ na przykład w ogromnej strefie północno-środkowej nowy limit wzrósł ponad trzykrotnie do 10. Nowe rozporządzenie pozwala na trzymanie dwóch szczupaków północnych dłuższych niż 26 cali i do 10 szczupaków mniejszych niż 22 cale. Odbywa się to w ramach wieloletnich starań o poprawę jakości wielkości szczupaków w tej części stanu. W południowej Minnesocie nowe przepisy mają na celu zwiększenie niskiej liczby szczupaków, aw północno-wschodniej Minnesocie nowe przepisy będą chronić istniejące duże ryby. Na północnym wschodzie najczęściej występują duże szczupaki północne.


W praktyce, nowe przepisy dotyczące szczupaka na północy oznaczają, że większość stanu ma teraz limit szczupaka na północy wynoszący 10. Strefa 10 ryb jest ogromna. Obejmuje około 1673 jezior w strefie północno-środkowej z obszaru miast bliźniaczych na północ, w tym tak popularne miejsca wędkarskie, jak obszary Aitkin, Bemidji, Brainerd, Park Rapids i Walker. Jedyną częścią środkowej i północnej Minnesoty, która nie jest objęta strefą 10 ryb, jest tak zwany Arrowhead Region na północnym wschodzie, który leży na wschód od US Highway 53. Nowe przepisy dotyczące stref nie mają zastosowania do wód ze specjalnymi przepisami dotyczącymi szczupaków północnych lub ale Kanada, Wisconsin, Iowa i Dakoty.


Mapę strefy szczupaków północnych można znaleźć on-line. Dokładne informacje o limicie długości i posiadaniu w przepisach wędkarskich z 2018 roku. Przepisy dotyczące włóczni na szczupaki północne różnią się nieco od przepisów dotyczących wędkarstwa, więc sprawdź je, jeśli jeździsz włócznią.

Jeśli chodzi o walleye, w tym roku niewiele jest nowości. Uparta zima znacznie opóźniła tradycyjne terminy zlodowacenia, co oznacza, że ​​wędkarze na początku sezonu prawdopodobnie będą łowić płytsze niż zwykle lub być może również prezentują przynęty nieco wolniej niż zwykle. Rybołówstwo powinno być znowu dobre na dużych jeziorach sandacza w tym stanie. Duże jeziora znane ze swoich sandaczy to Lake of the Woods, Upper Red Lake, Vermillion, Leech i Winnibigoshish.

Dowiedz się więcej o tym, jak zdobyć licencję wędkarską MN przed kolejną wyprawą.


Może ci się spodobać również

CB Bylander

CB Bylander

CB Bylander jest wieloletnim wędkarzem z Minnesoty, który ma duże doświadczenie wędkarskie w całym stanie. Jest byłym redaktorem terenowym magazynu outdoorowego, redaktorem plenerowym gazet codziennych i specjalistą ds. komunikacji w Departamencie Zasobów Naturalnych.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *